توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سفر روحانی به چهارمحال و بختیاری
توسعه گردشگری، صنعت و راه‌آهن چهارمحال و بختیاری در اولویت قرار گیرد
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۹
استاندار چهارمحال و بختیاری توسعه گردشگری، صنعت و راه‌آهن در استان را از هیئت دولت خواستار شد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا، قاسم سلیمانی در جمع صمیمی مردم بام ایران در ورزشگاه انقلاب شهرکرد با توصیف ریاست جمهوری به عنوان بزرگمرد جبهه و جنگ، پیروزمند جبهه نرم با استکبار ، خیر الامور در گفتمان اعتدال و میانه رو به جای افراطگر، حضور ایشان در استان را گرامی داشت و اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری سرزمین چهار فصل و جایگاه دلاورمردان و شیر زنانی است که در تاریخ ایران به خصوص درصحنه  انقلاب و دفاع نقش بی بدیل داشتند .

 
وی با اشاره به مزیت‎های ویژه این استان، افزود: افتتاح خط ریلی برای اتصال به استان‌های اصفهان و خوزستان نقش موثری در کاهش هزینه‌های حمل و نقل، جلوگیری از  تلفات جاده‌ای، کمک به هوای پاک، پیشگیری از استهلاک سرمایه های ملی و ایجاد رونق اقتصادی دارد.

 
استاندار چهارمحال و بختیاری با برشمردن مزیت‌های استان در زمینه فرهنگی و هنری اظهارکرد: استان با داشتن گونه های مختلف گیاهی ، حیات وحش منحصر به فرد، طبیعت گوناگون، کوه ها و رودخانه ها، لاله های واژگون و جنگل‌های انبوه می تواند یکی از قطب‌های گردشکری کشور باشد به طوری که چهارمحال و بختیاری در تعطیلات عید سعید فطر گذشته میزبان بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر گردشگر  بود.

 
وی افزود: این استان همچنین می‌تواند بستر خوبی برای گسترش صنعت  فولاد، پترو شیمی و پالایشگاه ها باشد که این مهم زمینه ای برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از اتلاف توانمندی جوانان این استان است.

 
 سلیمانی گفت: این استان همچنین در تولید محصولات درختی، تولید آبزیان، بهره‎برداری از شهرک‎های آب و سیستم های مدرن آبیاری از استان های پیشتاز  در سطح کشور است.

 
استاندار چهارمحال با اشاره به تحصیل 52  هزار دانشجو و 1200 طلبه در استان اظهار کرد: این استان می تواند به یکی  از قطب‎های  علمی کشور نیز تبدیل شود.

 
سلیمانی نرخ بیکاری بالا،  واحد های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل، عدم تناسب  بین پتانسیل‌های استان و سرمایه‌های بانکی، سرمایه گذاری های ناچیز بخش دولتی نسبت به استان های برخوردار ، مشکلات آب شرب و بخش صنعتی و عدم اجرای پروژه‌های نیمه تمام و جاده‌های غیر استاندارد را از مهم‎ترین مشکلات استان چهارمحال و بختیاری برشمرد.

 
استاندار با اشاره به نقاط حادثه خیز در استان بر لزوم برنامه ریزی برای اصلاح راه‌ها و ارتباط ریلی در استان از طریق اصفهان و خوزستان تاکید کرد.

 
سلیمانی در پایان با اشاره به نقش عشایر در تولید کشور، گفت: عشایر استان چهارمحال و بختیاری نقش موثری در تولید صنایع دستی و گوشت قرمز دارند.
کد مطلب: 293168