توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خروج 10 درصد از مددجویان از سطح پوشش کمیته امداد به دلیل خودکفایی آنها بوده است
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶
رئیس کمیته امداد از خودکفایی 175 هزار خانواده تحت پوشش این کمیته و خروج آنها از چتر حمایتی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) خبر داد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی طی سخنانی به ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای کمیته امداد پرداخت و اظهار داشت: در حکم مقام معظم رهبری تکیه اصلی کمیته امداد بر کمک‌های کمی و کیفی مردم بزرگوار قلمداد شده اما بر نقش قوای سه‌گانه در پشتیبانی همه‌جانبه از مأموریت کمیته امداد تأکید شده است.

وی افزود: در سال 95 حدود 97 درصد از ردیف اعتباری کمیته امداد که مصوب مجلس بوده توسط دولت پرداخت شده است و دولت با وجود تنگناها به وظیفه خود در این راستا به درستی عمل کرده است، درآمدهای مردمی نیز سال گذشته 50 درصد رشد داشته و به 1500 میلیارد تومان رسیده است.

رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) با بیان اینکه در کمیته امداد تخصیص اعتبارات به مناطق مرزی در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: سال گذشته با حمایت مجلس و دولت موفق شدیم 10 درصد از افراد تحت پوشش کمیته امداد را برای اولین‌بار کم کنیم که معدل 175 هزار خانواده بود و این خروج مددجویان از تحت پوشش کمیته امداد اکثراً به دلیل اشتغال و خودکفایی آنان بوده است.

ادامه دارد...
کد مطلب: 392366