توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۱۰ سال آینده مزرعه‌ای با آبیاری سنتی در کشور وجود ندارد
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هزار میلیارد تومان جهت تسهیلات آبیاری نوین و تحت فشار در نظر گرفته شده تا طبق برنامه‌ریزی در ده سال آینده مزرعه‌ای با آبیاری سنتی در کشور وجود نداشته باشد.
به گزارش عرش نیوز؛محمد علی جوادی در مجمع سراسری معاونین توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های تابعه که پیش از ظهر امروز در معاونت آب و خاک  و صنایع در کرج برگزار شد، اظهار کرد: در طول روزهای گذشته اتفاقات خوبی در وزارت جهاد کشاورزی رخ داده و برنامه‌های مهمی نیز در دست اقدام است.

وی افزود: با توجه به اینکه بودجه دولت انقباضی است و در مباحث عمرانی و تملکی نامناسب است اما با تلاش مسئولان هر روز بودجه‌ای جدید تعلق می‌گیرد که این بسیار ارزشمند است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به عنوان مثال اختصاص 10 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به آب‌های مرزی کشور تنها با تلاش مسئولان مربوطه امکان پذیر شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در استان خوزستان در شش ماه گذشته مبلغی معادل 7 سال اعتبارات سال‌های اخیر هزینه شده است.

وی با اشاره به افزایش 300 هزار شغل گفت: هزار میلیارد تومان جهت تسهیلات آبیاری نوین و تحت فشار در نظر گرفته شده تا طبق برنامه‌ریزی در ده سال آینده مزرعه‌ای با آبیاری سنتی در کشور وجود نداشته باشد.

جوادی تصریح کرد: تمامی این امور با مدیریت صحیح و منسجم و نیروی انسانی سالم، پرنشاط، آماده و با انگیزه اجرایی می‌شود.

وی تاکید کرد: تحول بخش کشاورزی کشور در معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی نهفته است و سرمایه اصلی که سبب مدیریت و بهره‌برداری از پروژه‌ها می‌شود نیروی انسانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: در تمام کشورهای دنیا به ویژه کشورهای توسعه یافته حدود 80درصد سرمایه مربوط به نیروی انسانی است و تنها 20 درصد سرمایه متعلق به سایر موضوعات است.

وی با تاکید به حفظ نیروهای انسانی موجود و استفاده از پتانسیل‌های نهفته، افزود: بعضی استان‌ها در این امر بسیار موفق عمل می‌کنند اما برخی از استان‌ها عملکرد مناسبی ندارند.

جوادی با اشاره به اینکه در همه موارد نیاز به بخشنامه و مصوبه هیئت وزیران نیست اظهار کرد: بسیاری از چالش‌ها و مشکلات احصا شده و مابقی معضلات نیز باید با کمک و همکاری یکدیگر پیگیری و حل شود.

وی تصریح کرد: مشکل مسکن و ساختمان اداری مناسب برای کارمندان موضوعی جدی است که باید به  آن به طور ویژه توجه شود زیرا در این مورد مدیریت منابع انسانی مسئول است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهادکشاورزی گفت: وجدان، اخلاقیت، انسانیت و خدا بالاتر از تمامی دستگاه‌های نظارتی است.

وی افزود: دولت در حال حاضر در شرایطی نیست که بتواند برخی از هزینه‌ها را تقبل کند پس در این راستا باید از پتانسیل‌های داخلی برای هزینه‌ها استفاده کنیم که یکی از مهمترین آن‌ها نیروی انسانی است.

جوادی با بیان اینکه برخی از فعالیت‌ها نیازی به هزینه و اعتبار ندارند اما از ارزش بالایی برخوردارند و کاربری نیروهای انسانی را افزایش می دهند، گفت: تشکر و روحیه‌دادن به کارمندان است که می‌تواند در آن‌ها انگیزه ایجاد کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 322868