توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تکاوران ارتش در انتظار کاهش حجم آتش برای ورود به نفتکش سانچی
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
تکاوران ارتش در انتظار کاهش حجم آتش برای ورود به نفتکش سانچی هستند. با مشتعل شدن مخازن سمت چپ نفتکش، از صبح امروز آتش در حال فوران از نفتکش است.
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، 12 تن از تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی که به فرماندهی امیر سرتیپ درخوران فرمانده تیپ تکاوران حضرت مسلم بن عقیل (ع) نیروی دریایی ارتش برای اجرای عملیات نجات و نفوذ به موتورخانه نفتکش سانچی راهی بندر شانگهای شده بودند، صبح دیروز به وقت چین با یک فروند کشتی تندرو راهی 250 مایلی بندر شانگهای شده و بامداد امروز به وقت تهران، به محل استقرار کشتی نفتکش سانچی رسیده‌اند.

بیشتر بخوانید
آغاز عملیات تکاوران ارتش برای ورود به نفتکش آتش‌گرفته ایرانی
تکاوران نیروی دریایی ارتش در آستانه ورود به نفتکش آتش‌گرفته ایرانی
تلاش‌ها در روز گذشته برای خاموش کردن آتش و پایین آوردن درجه حرارت نفتکش موفقیت آمیز بوده و تیم تجسس چینی موفق شده بود با ورود به عرشه نفتکش، پیکر 2 تن از ملوانان و جعبه سیاه را نفتکش خارج کنند اما از صبح امروز که قرار بود تکاوران ارتش با ورود به موتورخانه نفتکش، عملیات نجات ملوانان را که احتمال می‌رود در موتورخانه و طبقات پایینی کشتی محبوس شده‌ باشند، آغاز کنند، مخازن سمت چپ کشتی مشتعل شده و هم‌اکنون آتش در حال فوران از داخل نفتکش است.

تکاوران ارتش هم‌اکنون در محل و روی یکی از کشتی‌های مجاور مستقر شده و آماده‌اند تا به محض پایین آمدن درجه حرارت و فروکش کردن شعله‌های آتش، وارد کشتی شوند.

طبق اعلام مسئولان، هنوز احتمال این وجود دارد که تعدادی از ملوانان در داخل موتورخانه یا طبقات دیگر نفتکش زنده بوده و باید به بخش‌های مختلف نفتکش نفوذ کرد.

حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در همین زمینه با تاکید بر این‌که احتمالا خدمه کشتی در موتورخانه نفتکش هستند،‌ گفته است: بر اساس تماسی که با معاون وزیر راه و شهرسازی داشتم، همه نگاه‌ها به تیم 12 نفر تکاوران است که به محل حادثه برسند. به نظر می رسد ظهر امروز تکاوران نیروی دریایی به موتورخانه نفتکش سانچی وارد شوند.


جدیدترین تصویر از وضعیت نفتکش سانچی؛ آتش در حال فوران است

انتهای پیام/
کد مطلب: 392564