توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس حمل و نقل و پایانه‌های غرب گیلان:
کلاه ایمنی رایگان در ۳۰ روستای غرب گیلان توزیع شد
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۶
رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است، گفت: کلاه ایمنی رایگان در ۳۰ روستای غرب گیلان توزیع شد.
به گزارش عرش نیوز؛سیدمرتضی عظیمی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: هر ساله در شهریورماه امار تصادفات به دلیل تردد و مسافرت بالا است.

وی با بیان اینکه 20 روز از شهریور ماه گذشته است، افزود: طبق امار پلیس راه کشور تصادفات شهریور ماه امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و این امر می‌طلبد که در ده روز باقی مانده حضور مستمر و پررنگ در جاده‌ها داشته باشند تا تصادفی رخ ندهد.

رئیس حمل و نقل و پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه در سال 91 صومعه‌سرا در بخش  برون شهری و راه‌هایروستایی 64 کشته داشته، گفت: در سال 92 ، این شهرستان 45 کشته در تصادفات داشته است.

عظیمی تصریح کرد: درچهارماهه سال 92 تعداد کشته شدگان در تصادفات 14 نفر بوده و در چهارماهه امسال 16 نفر است که 14 درصد نسبت به سه ماهه سال 92 رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با شروع مدارس و به تبع به علت عدم آشنایی بسیاری از کاربران ترافیک، در نتیجه سبب تصادف می‌شود و می‌طلبد که پلیس راهور و پلیس راه در محورهای اصلی و فرعی حضور داشته باشند تا در این ده روز تعداد تصادفات کاهش یابد.

رئیس حمل و نقل و پایانه‌های غرب گیلان تاکید کرد: با توجه به اینکه هیئت وزیران بخش حمل و نقل روستا  را به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار کرده این انتظار می‌رود که شهرداران در طرح تفضیلی و طرح هادی شهر ایستگاه‌هایی در نظر بگیرند.

عظیمی اظهار کرد: در استان گیلان در بخش حمل و نقل روستایی اولین بار این طرح در فومن اجرا شد و خودروها را واگذار کردند و خودروهای واگذار شده سمند با سود چهاردرصد از کمیته امداد و صندوق مهر امام رضا(ع) است.

وی افزود: بنا داریم تا در نیمه دوم امسال در صومعه‌سرا بعضی از روستاها که وزرات کشور مناطق محروم اعلام کرده حمل و نقل روستایی را راه‌اندازی کنند.

رئیس حمل و نقل و پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است، گفت: سال گذشته 30 روستای صومعه‌سرا تحت آموزش موتورسواران و اهدای کلاه ایمن قرار گرفت. 

عظیمی تصریح کرد: امسال با پیگیری‌های به عمل آمده و امار بالای تصادفات در این شهرستان ، طرح اموزش موتورسواران در چهار شهرستان پیش‌بینی شده که یکی از این شهرستان‌ها صومعه‌سرا است.

وی با اشاره به طرح‌های ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها، خاطرنشان کرد: بحث ایمن سازی مدارس در بخش گوراب زرمیخ اجرا می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 309863