توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار گیلان:
نرم‌افزار «خاتم‌آنلاین» به‌مناسبت هفته وحدت در گیلان رونمایی می‌شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۹
استاندار گیلان با اشاره به تلاش‌های نرم‌افزاری در حوزه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، گفت: نرم‌افزار "خاتم‌آنلاین" به‌مناسبت هفته وحدت در گیلان رونمایی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی نجفی صبح امروز در دیدار با علمای اهل سنت غرب گیلان به مناسبت هفته وحدت، اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی یک ضرورت برای ارتقای همدلی در گیلان است.

وی با اشاره به وحدت بی‌نظیر شیعه و سنی در غرب گیلان، افزود: به سخنان کسی که به دنبال تفرقه هستند باید بی‌توجه بوده و حفظ وحدت شیعه و سنی را باید اولویت امورات خود قرار دهیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه وحدت جزو مبانی دین اسلام بوده و در این زمینه جمهوری اسلامی با کسی تعارف ندارد، گفت: وحدت مذاهب اسلامی از تأکیدات مستمر مقام معظم رهبری است.

نجفی با اشاره به سفر رئیس جمهور، قبل از انتخابات 92 به زاهدان، تصریح کرد: اهل سنت در این شهر استقبال خوبی از دکتر روحانی داشتند و نشان دادند که در همه صحنه‌های فرهنگی، سیاسی و سایر حوزه‌ها حضور فعالی دارند.

وی با اشاره به سفر یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور به گیلان، گفت: باید وحدت بی‌نظیر شیعه و سنی در گیلان را به عنوان یک وجه تمایز به تمامی جهانیان معرفی کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه اسلام، ایران، مقام معظم رهبری و قانون اساسی بر وحدت اسلامی تأکید دارند، اظهار داشت: امروز مخالفان اسلام تمام تلاش خود را برای نابودی شریعت اسلام به کار گرفته‌اند و ما باید هوشیار باشیم.

نجفی با تصریح بر برگزاری همایش شعر وحدت اسلامی با حضو شاعران ملی در تالش، خاطرنشان کرد:  با الگو قراردادن وحدت نگرانی‌ها را از ذهن دور کنیم و برای آینده ایران اسلامی بیش از پیش تلاش کنیم.

وی با اشاره به تلاش‌های نرم‌افزاری در حوزه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، گفت: نرم‌افزار "خاتم‌آنلاین" به‌مناسبت هفته وحدت در گیلان رونمایی می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه گروهک‌های تکفیری در  زمینه تولید نرم‌افزارهای تفرقه‌افکن فعال شده‌اند، افزود: علما و دانشگاهیان شیعه و سنی در کشور نیز باید در زمینه تولید نرم‌افزارهای وحدت اسلامی پیشگام باشند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350164