توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار گیلان:
مشکل تلفن ثابت واحدهای مسکن مهر گیلان برطرف می‌شود
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۶
استاندار گیلان با بیان اینکه مشکل واحدهای مسکن مهر گیلان که از تلفن ثابت محرومند تا نیمه نخست سال آینده برطرف می‌شود، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حل مشکلات تلفن ثابت مسکن مهر رشت ۱۵۰ میلیارد ریال اختصاص داد
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه در نشست دیشب وی و مجمع نمایندگان با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مسائل و مشکلات استان در این بخش مطرح شد که مشکل تلفن ثابت مکسن مهر رشت حل شود، اظهار داشت: واعظی در این نشست دستور داد واحدهای مسکن مهر گیلان که از تلفن ثابت محرومند تا نیمه‌ نخست سال آینده مشکلشان رفع شود.

وی با بیان اینکه از ۱۶ هزار واحد سایت مسکن مهر رشت در لاکان چهار هزار و ۳۰۸ واحد واگذار شده است، افزود:متأسفانه این خانوارها تاکنون به دلیل مشکلات اعتباری، از تلفن ثابت محروم بودند که با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال شرکت مخابرات گیلان از امروز موظف شد تا این مسئله را حل کند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۰۰ روستای گیلان از اینترنت خانگی بهره‌مندند، گفت: دکتر واعظی در این نشست دستور اینترنت خانگی ۵۰۰ روستای دیگر را صادر کردند که به زودی برقرار شود، جبران عقب ماندگی گیلان در اینترنت خانگی و افزایش سرعت آن از تصمیمات دیگر این نشست بود.

نجفی با اشاره به اینکه میلیون‌ها گردشگر سالانه به گیلان سفر می‌کنند، تصریح کرد: برخی از روستاهای گیلان در مناطق صعب العبور از پوشش تلفن همراه برخوردار نیستند و در برخی از مناطق شهری هم مشکل آنتن دهی دارند.

وی گفت: عدم پوشش تلفن همراه در این مناطق با تقویت زیر ساخت‌ها و همچنین بهره‌گیری از طرح رومینگ ملی تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

استاندار گیلان افزود: راه اندازی اپراتور چهارم، افزایش شبکه‌گذاری فیبر نوری، تقویت دفاتر خدمات پستی در روستاها از مسائل دیگری بود که در این نشست مطرح شد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 348789