توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ساماندهی 1417 اکیپ راهداری در کشور/ استخدام ۱۴۰۰ راهدار بزودی
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۵
اردبیل – معاون وزیر راه و شهرسازی از ساماندهی بالغ بر هزار و ۴۱۷ اکیپ راهداری در قالب ۱۵ هزار نیروی انسانی در بحث راهداری سطح کشور طی فصل زمستان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز: سیدسعید سیدعلایی بعد از ظهر دوشنبه در آئین تجلیل از راهداران استان اردبیل افزود: این تعداد اکیپ و نیروی انسانی هم در ۱۶ هزار کیلومتر از راه های اصلی، فرعی و روستایی استقرار یافته اند.

وی با اشاره به تجهیز راهداران به ۹ هزار دستگاه خودرو سبک و سنگین در زمینه رهداری در فصل سرما تاکید کرد: هم اکنون بالغ بر ۹۸۶ راهدارخانه در تمام استانهای کشور فعال شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از پوشش ۶۰۸ گردنه شریانی توسط راهداران کشور خبر داد و متذکر شد: بحث راهداری یکی از کارهای طاقت فرساست و راهداران امروز با اقدامات و فعالیتهای خود به مونس و یاور مطمئن مردم و مسافران و رانندگان تبدیل شده اند.

وی همچنین با اشاره به ارزش ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی راه های سطح کشور تصریح کرد: این میزان ارزش ریالی نشانگر اهمیت راه ها و راهداری بوده و تاکید بر این است که باید با تمام توان راه های ملی حفظ، نگهداری و توسعه یابد.

سیدعلایی در عین حال نگهداری، توسعه و بویژه تامین امنیت راه ها را نیازمند بودجه سنگین دانست و از تخصیص اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان راهداری کشور خبر داد.

وی بحث حاکمیتی تلقی شدن راهداری را از بحث های مهم دانست و ادامه داد: این موضوع هم اکنون به تصویب توسعه مدیریت راهبردی دولت رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از جذب هزار و ۴۰۰ نفر به عنوان راهدار در آینده ای نزدیک خبر داد و عنوان کرد: این تعداد علاوه بر پنج هزار نفری است که قبلا برای جذب از سوی این وزارت مورد موافقت قرار گرفته بود.

منبع: مهر
کد مطلب: 345881