توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندارکهگیلویه و بویراحمد:
بهانه ای برای کم کاری در اجرای طرحهای راهسازی پذیرفته نیست
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال وضعیت تخصیص اعتبارات عمرانی به این استان مطلوب بوده و به همین دلیل هیچ بهانه ای برای کم کاری در اجرای طرح های راهسازی استان پذیرفتنی نیست.
به گزارش عرش نیوز؛سید «موسی خادمی» روز دوشنبه در جریان دیدار از جاده ارتباطی یاسوج ، بابامیدان ، سمیرم افزود: از مجموع پنج کیلومتر و 200 متر طول قطعه اول این جاده تاکنون چهار و نیم کیلومتر به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: روند ساخت پل این جاده رضایت بخش نیست و باید مسوولان اداره کل راه و شهرسازی هر چه زودتر تکلیف پیمانکار آن را مشخص کنند.

خادمی افزود: اجرای این طرح مهم نباید معطل یک پیمانکار شود و در صورت هرگونه کم کاری و سهل انگاری باید با پیمانکار آن برخورد شود.

خادمی ساخت باند دوم جاده ارتباطی یاسوج ، بابامیدان ، سمیرم را از طرح های ملی حوزه راهسازی در کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت: طول این جاده در حوزه استحفاظی استان حدود 150 کیلومتر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: طول جاده یاسوج سمت سمیرم 90 کیلومتر بوده که از این میزان تاکنون 40 کیلومتر با هفت قطعه به مناقصه گذاشته شده است.

خادمی گفت: اکنون از مجموع هفت قطعه جاده یاسوج ، سمیرم دو قطعه به طول 15 کیلومتر فعال و مابقی نیز به دلیل خلع شدن پیمانکار غیرفعال است.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی قطعه اول جاده ارتباطی یاسوج ، بابامیدان ، سمیرم را 38 درصد دانست و افزود: 25 دهنه پل باید در قطعه های اول و دوم این جاده احداث شود که تاکنون هشت مورد از آن ساخته شده است.

خادمی افزود: قطعه اول جاده ارتباطی یاسوج ، بابامیدان ، سمیرم پنج کیلومتر و اعتبار مورد نیاز برای ساخت آن نیز 50 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه مطالعات حدود 65 کیلومتر از جاده ارتباطی یاسوج ، بابامیدان ، سمیرم به پایان رسیده گفت: عملیات اجرایی پنج قطعه به طول 49 کیلومتر از این جاده آغاز شده است.

خادمی با اشاره به اینکه 20 دهنه تونل به طول هشت کیلومتر در این جاده پیش بینی شده افزود: اعتبار مورد نیاز بدون احتساب تونل ها افزون بر 850 میلیارد ریال است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 345782