توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
واکنش عسگراولادی به اظهارات جهانگیری/دنیا عاشق بازار ایران شده نه سرمایه‌گذاری
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۴
 یک عضو اتاق بازرگانی ایران با اعلام اینکه امروز شرکت‌های خارجی در بخش پتروشیمی و خودرو در حال فروش کالاهای خود هستند، افزود: مشکل امروز ما با غربی‌ها این است که آنها می‌گویند بروید نفت خود را بفروشید و پول آن را بابت خرید کالا به ما پرداخت کنید.
 
به گزارش عرش نیوز،اسدالله عسگراولادی  درباره اظهارات شب گذشته اسحاق جهانگیری نامزد انتخابات در تلویزیون مبنی براینکه امروز به تمام اهداف برجام دست پیدا کرده‌ایم و دنیا عاشق تعامل با ایران است و هم اکنون هجوم شرکت‌های غربی و شرقی به کشور آغاز شده است؟ اظهارداشت: خیر، اینها همه شعارهای تبلیغاتی است، دنیا امروز عاشق ما نیست بلکه فقط می‌آیند تا کالاهای خود را در بازار ایران به فروش برسانند.
 
وی با اعلام اینکه امروز شرکت‌های خارجی در بخش پتروشیمی و خودرو در حال فروش کالاهای خود هستند، افزود: مشکل امروز ما با غربی‌ها این است که آنها می‌گویند بروید نفت خود را بفروشید و پول آن را بابت خرید کالا به ما پرداخت کنید.
 
این عضو اتاق بازرگانی تأکید کرد: همچنان روابط بانکی ما با کشورهای خارجی بازنشده، غربی‌ها در تعامل با ایران بداخلاقی می کنند و  این آمد و رفتها نیز بیشتر برای فروش کالا انجام می‌شود نه اینکه آنها خواستار سرمایه‌گذاری در بازار ایران باشند.
 
عسگراولادی با اعلام اینکه وقتی هیئت‌های تجاری به ایران سفر می‌کنند به ما می‌گویند فعلا این اجناس را بخرید تا بعدا تعاملات خود را با شما افزایش دهیم، گفت: امروز فقط 50 درصد نتایج برجام اجرایی شده است. هنوز در بخش جذب سرمایه گذاری موفق نبوده‌ایم. فقط هیئتهای تجاری آمدند بازار ایران را دیدند و رفتند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391989