توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"سیاستمداران غربی از جهان اسلام عذرخواهی کند"
آیت الله مکارم شیرازی: حمایت از اهانت‌کنندگان دامن غربی‌ها را می‌گیرد
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۶
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه سیاستمداران غربی باید معنی آزادی بیان را بفهمند و ماجرا جویی را کنار بگذارند گفت: سیاستمداران غربی از جهان اسلام عذرخواهی کنند چرا که این حمایت از اهانت کنندگان دامن خود آن‌ها را هم خواهد گرفت.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله ناصرمکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با اشاره به اقدام نشریه فرانسوی در اهانت به پیامبر (ص) اظهار داشت: امروز تمام جهان اسلام از اهانت به پیامبر خشمگین‌اند و موج نفرت و انزجار  از کار آن مجله فرانسوی که دولت‌های غربی از آن‌ها حمایت کردند جهان را فراگرفته است.

مکارم شیرازی با بیان اینکه این اقدام نشریه فرانسوی نشأت گرفته از اقدام گروهی از تکفیری‌هایی است به فرانسه رفتند و دست به جنایت زدند خاطرنشان کرد: از نگاه اسلام  ترور در هر لباسی و برای هر گروهی محکوم است.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: پس از واقعه تکفیری‌ها در فرانسه رجال سیاسی غرب به جای اینکه به تکفیری‌ها اجازه ندهند ورق را برگرداندند و دست به ماجراجویی عجیبی زدند و مسئله را به مقابله با جهان اسلان رقم زدند.

وی با اشاره به لجاجت روزافزون سران غرب در توهین به مقدسات مسلمانان عنوان کرد:  آن‌ها هر روز به لجاجت خود افزودند و هر روز نسخه‌های بیشتری از نشریه اهانت کننده را چاپ و منتشر کردند و نام آن را حمایت از آزادی بیان گذاشتند.

مکارم شیرازی با بیان اینکه کمترین نشان انسانیت این است که به دیگران آزار نرسانیم گفت: می‌دانیم اهانت به پیامبر (ص) خنجری است که به قلب مسلمانان فرو می‌رود اما آیافرو کردن خنجر به قلب مسلمانان مفهموم آزادی بیان است؟

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: عجیب این است پس از اقدام نشریه فرانسوی هنگامی که پاپ این کار را نهی می‌کند نخست وزیر انگلستان حرف اورا کنار می زند و می‌گوید ما می‌خو اهیم توهین کنیم.

مرجع تقلید شیعیان انتشار کاریکاتور فرانسوی را ماجراجویی سیاستمداران  غربی عنوان کرد و گفت: غربی‌ها با این اقدام خود را با جهان اسلام درگیر کردند و به ماجراجویی پرداختند این‌ها فرزندان همان کسانی هستند که با ماجراجویی جنگ جهانی اول و دوم را به راه انداختند و کشورهای خود را ویران و ده‌ها میلیون کشته و مجروح را با این اقدام خود بر جای گذاشتند.

وی با بیان اینکه سیاستمداران غربی باید معنی آزادی بیان را بفهمند و ماجرا جویی را کنار بگذارند تصریح کرد: سیاستمداران غربی از جهان اسلام عذرخواهی کنند چرا که این حمایت از اهانت کنندگان  دامن خود آن‌ها را هم خواهد گرفت.

مکارم شیرازی اظهار داشت: این اتفاقات سبب روشن شدن ماهیت غربی‌ها می‌شود برای کسانی که به غربی‌ها دل خوش کرده‌اند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 357888