توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان:
تردد در محورهای کوهستانی گلستان با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۵
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: با وجود ریزش نزولات آسمانی و بارش برف در ارتفاعات همه راه‌های گلستان باز و تردد با احتیاط و همراه داشتن زنجیر چرخ برقرار است.
به گزارش عرش نیوز، علی بخش رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، اظهار داشت: با توجه به ریزش باران و برف در سراسر استان گلستان همه راه‌ها باز است اما تردد در آنها با احتیاط جریان دارد.

وی افزود: هم‌اکنون شاهد ریزش برف پراکنده در محورهای کوهستانی مانند توسکستان–چهارباغ و خوش ییلاق هستیم و تردد در این محورها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان تصریح کرد: هم اکنون ۷۰ اکیپ راهداری زمستانه در استان گلستان فعال است که ۲۴ گروه راهداری هم‌اکنون در مناطق کوهستانی استان گلستان در آماده باش هستند.

رستمی افزود: این ۲۴ گروه راهداری در صورت نیاز اقدام به نمک پاشی در محورها می‌کنند.

وی، با بیان این که راهداران هم‌اکنون در حال انجام عملیات راهداری زمستانه در محورهای کوهستانی هستند از رانندگان خواست احتیاط را در هنگام رانندگی، رعایت و با راهداران و پلیس راه همکاری کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: طول راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان گلستان به ۵ هزار کیلومتر می‌رسد که از این میزان، یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن کوهستانی و برف‌گیر است.

براساس اطلاعیه هواشناسی گلستان، نفوذ سامانه ناپایدار بارشی از اواسط روز سه شنبه به استان، سبب وزش شدید باد، مواج شدن دریا، آسمان ابری، بارندگی، در ارتفاعات بارش پراکنده برف، کاهش دما و پدیده مه می‌شود.

در روز چهارشنبه نیز بارش به صورت موقت متوقف شده و دوباره از اوایل شب تشدید ناپایداری به صورت باران و در ارتفاعات بارش برف تا صبح پنج شنبه، پیش‌بینی می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 337682