توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تفویض اختیار به استانداران زمان صدور برخی مجوزها را کاهش می‌دهد
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۱
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: تفویض اختیار رئیس جمهور به استانداران و برخی وزرا زمان صدور مجوزهای لازم با پروسه زمانی طولانی را کاهش می‌دهد.

به گزارش عرش نیوز؛ناصر عاشوری به موضوع تفویض اختیارات در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، اداری و... به استانداران اشاره کرد و گفت: این مسئله موجب تسریع در کارهای مردم می‌شود و کاغذ بازی‌های اداری را کاهش می‌دهد.

 

وی با اشاره به نامه 161 نماینده مجلس به رئیس جمهور برای افزایش اختیارات استانداران به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: رئیس جمهور بر اساس اصل 137 قانون اساسی باید بخشی از اختیارات خود را به تعدادی از وزرا یا به استانداران تفویض کند.

 

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس خاطرنشان کرد: مجلس و دولت به این جمع‌بندی رسیده‌اند که برای صدور یک مجوز در موارد مختلف پروسه زمانی طولانی است و رئیس جمهور از نظر قانونی اختیار دارد و باید به این موضوع مهم اهمیت دهد و درخواست نمایندگان را در تفویض اختیار به استانداران و تعدادی وزرا اجابت کند.

 

وی در ادامه با اشاره به قول معاون بهره‌برداری شرکت گاز گیلان مبنی بر گازدار شدن 400 روستای گیلان در آینده‌ای نزدیک، اظهار کرد: 52 روستا در شفت و فومن در برنامه برای گازرسانی قرار دارند و تا کمتر از دو ماه دیگر پیمانکاران این پروژه‌ها انتخاب می‌شوند.

 

عاشوری افزود: در گیلان با توجه به وجود زیرساخت‌ها و تکمیل شبکه‌های اصلی گازرسانی می‌شود به اتمام پروژه‌های گازرسانی به روستاها امیدوار بود و اگر پیمانکاران مناسب برای پروژه‌ها انتخاب شوند این پروژه‌ها در مدت دو تا سه سال آینده به اتمام می‌رسد.

 

نماینده شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی درباره جنایات و گروه داعش گفت: داعش گروهکی تندرو است که ادعای برقراری حکومت اسلامی را دارد و از دین به عنوان ابزاری برای رسیدن به مقاصد خود استفاده می‌کند.

 

وی افزود: این گروهک تروریستی دست‌نشانده غربی‌ها است که در منطقه ناامنی ایجاد کرده و با اعمال خشونت بار سعی در تخریب چهره اسلام را دارد.

 

عاشوری با اشاره به ناکامی داعش در سوریه افزود: ضعف دولت عراق در ابتدای ورود این گروهک موجب شد تروریست‌ها در برخی استان‌ها پیشروی کنند و این امر سبب طولانی شدن مبارزه با آنها شده است.

 

وی شکست‌های این گروهک را ادامه‌دار خواند و متذکر شد: با کمک کشورهای منطقه از جمله ایران این گروهک در حال ضعیف‌تر شدن بوده و با ادامه پیشروی‌های ارتش عراق به‌زودی تروریست‌ها نابود می‌شوند.

منبع:فارس

کد مطلب: 327782