توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم فردوس در مجلس خبر داد
اختصاص 300 میلیون تومان به استخر شنای سرپوشیده فردوس
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس از اختصاص 300 میلیون تومان اعتبار به استخر شنای سرپوشیده آموزش و پرورش فردوس خبر داد.

به گزارش عرش نیوز، محمدعلی عبدالله‌زاده ساعتی پیش در جلسه پرسش و پاسخ با مردم شهرستان فردوس که در مسجد میرزای این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: کشاورزی خراسان جنوبی در وضعیت بحرانی قرار دارد که در این ارتباط هشدار جدی به وزیر جهادکشاورزی داده‌‌ایم و در صورت عدم توجه، مطمئناً کار به استیضاح وزیر کشیده می‌شود.

وی گفت: عشایر منطقه بین زمین و آسمان مانده‌اند و مشکلات بسیار بسیار زیادی دارند به طوری که دامداران حاضر هستند دام خود را به پایین‌ترین قیمت و حتی با چک‌های دو تا سه ساله به فروش برسانند.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، آبرسانی به روستاهای منطقه را یکی از اولویت‌های کاری خود عنوان کرد و افزود: 50 کیلومتر از شبکه آبرسانی روستای باغستان نیاز به تعویض دارد که اعتبار لازم به آن اختصاص می‌یابد.

عبدالله‌زاده تصریح کرد: در ارتباط با رشد مراکز دانشگاهی در فردوس باید بگوییم که این شهرستان راه سی، چهل ساله را تنها در طی چند سال پیموده است و امروز در جایگاه بسیار مطلوبی قرار دارد.

وی یادآور شد: تبدیل دانشکده فنی و مهندسی با 700 دانشجو به دانشگاه، اقدام بسیار بزرگی بود که با تبدیل دانشگاه فنی و مهندسی فردوس به یک دانشگاه با ردیف بودجه‌ای مستقل تبدیل شد.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، وجود دو رشته دکتری ادبیات و دکتری آبیاری در دانشگاه آزاد اسلامی را از دیگر موفقیت‌های آموزشی فردوس عنوان کرد و گفت: در حال حاضر وضعیت دانشگاه‌های این شهرستان بسیار مطلوب و نسبت به بسیاری از شهرها سرآمد است.

عبدالله‌زاده از اختصاص مبلغ 250 میلیون تومان به استخر شنای سرپوشیده آموزش و پرورش فردوس خبر داد و افزود: من نیز قول می‌دهم مبلغ 300 میلیون تومان دیگر به این پروژه اختصاص دهم تا این پروژه مهر ماه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

خودروهای داخلی علاوه بر گران بودن، کیفیت لازم را ندارد

وی همچنین از اختصاص 100 درصدی اعتبار به بیمارستان یک‌صد تختخوابی فردوس خبر داد و تصریح کرد: مبلغ 5/3 میلیارد تومان اعتبار که در بودجه سال گذشته به بیمارستان جدید فردوس اختصاص یافت در سال جاری به طور 100 درصدی اختصاص می‌یابد.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی همچنین در ارتباط با موضوع اتصال فردوس به راه آهن، یادآور شد: جای هیچ‌گونه نگرانی در این ارتباط نیست چرا که پس از اخذ ماده 215، مطالعات این پروژه انجام و دولت نیز در دادن ماده 215 توجیه فنی و اقتصادی را مورد توجه قرار می‌دهد.

عبدالله‌زاده در پاسخ به سوالی در ارتباط با قیمت خودرو، گفت: صنایع بزرگ ما تنها در شرایط رقابت می‌توانند کار کنند، در حال حاضر به دلیل بالا بودن عوارض گمرکی برای خودروهای خارجی، مردم مجبور هستند خودروهای داخلی را خریداری کنند.

وی افزود: لزومی ندارد وقتی کشور ما توانایی تولید خودروی باکیفیت و با قیمت مناسب را ندارد، این کار را انجام دهد و چه بهتر است در زمینه‌های دیگری که تخصص و توانایی لازم را داریم، کار کنیم.

این مسئول تصریح کرد: چرا باید حقوق و هزینه کارگران ایران خودرو از طریق فروش کالاهای بی‌کیفیت به مردم تامین شود، پیشنهاد می‌دهم این کارگران بیکار شوند و مبلغی ماهانه به آنان پرداخت شود تا دیگر مردم مجبور به خرید خودروهای بی‌کیفیت داخلی نباشند.

عبدالله‌زاده زمینه ایجاد اشتغال را سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذار دانست و یادآور شد: در دولت دیگر هیچ استخدامی وجود ندارد و در حال حاضر تنها راه اشتغال‌زایی برای جوانان، جذب سرمایه‌گذار است./فارس

کد مطلب: 267185