توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاد دانشگاه آمریکا: حفظ عناصر حیاتی محیط زیست درگرو آموزش و مشارکت عمومی است
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶
استاد دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا گفت: جلب مشارکت مردمی، آموزش عمومی و مدیریت مشارکتی موجب تسهیل اداره امور زیست محیطی و مدیریت بهتر و پایداری عناصر حیاتی و اکوسیستم ها می شود.
به گزارش عرش نیوز؛«دیوید روزنبرگ» شامگاه شنبه در نشست بین المللی پایداری زاینده رود از زردکوه تا تالاب گاوخونی افزود: برای مدیریت منابع آب و پایداری اکوسیستم ها باید به زوایا ، زمینه ها و عوامل محتلف توجه شود.

وی با اشاره به تاثیر و اهمیت مدیریت آبهای جاری و رودخانه اظهار کرد: در این زمینه مشارکت های مردمی، مسئولیت پذیری بهره برداران و همکاری بخشهای مختلف اثرگذار است.

این استاد دانشگاه گفت: تصمیم گیری های شتابزده ، بخشی نگری و مدیریت غیرجامع در بخش آب و محیط زیست می تواند اثرات زیانباری داشته باشد.

وی افزود: برای مدیریت منابع و مصرف آب ، ابتدا باید نیازها سنجیده شود و در مرحله بعد با مشارکت افراد ذینفع و بهره گیری از تمام امکانات و عوامل ، برای پایداری اکوسیستم برنامه ریزی های جامع صورت گیرد.

وی با اشاره به اهمیت پایداری اکوسیستم گفت: این پایداری نیازمند همکاری پویاست و در این زمینه مردم نقشی جدی دارند.

نشست بین المللی تخصصی پایداری رودخانه زاینده رود از زردکوه تا تالاب گاوخونی روز شنبه با حضور اساتید دانشگاه ها و مسئولان کشورمان و استادانی از دانشگاه های امریکا، انگلیس، کانادا، نروژ و فنلاند کار خود را در اصفهان آغاز کرد، این نشست امروز یکشنبه به کار خود پایان می دهد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 353882