توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تغییر بیش از ۵۰ درصد کابینه دولت پیشنهاد احزاب است/ روحانی هنوز به خیلی از وعده‌های تبلیغاتی خود پاسخ نداده است
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
رئیس خانه احزاب ایران گفت: پیشنهاد احزاب سراسر کشور، تغییر بیش از ۵۰ درصد کابینه دولت به‌ عنوان خواسته و مطالبه مردم است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس قدرت‌علی حشمتیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران در شهرری، درباره لزوم ایجاد برخی تغییرات در دولت دوازدهم اظهار کرد: احزاب و تشکل‌های سیاسی در سطح کشور با مراجعاتی که داشتند و در جلسات و سفرهای استانی صحبت‌های آن‌ها را شنیدیم، دنبال حق مردم و تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور هستند.

وی ادامه داد: بیش از 40 میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کردند و این امر تقویت نظام جمهوری اسلامی را در پی خواهد داشت و روحانی هم رئیس‌جمهور ملت ایران است.

رئیس خانه احزاب ایران با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور باید به خواسته‌های مردم در زمینه‌های مختلف عمل کند، تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید بداند توجه به احزاب به معنای توجه به مردم و بی‌توجهی به احزاب در واقع بی‌توجهی به ملت است.

حشمتیان با اشاره به اینکه احزاب از خود مردم هستند، اضافه کرد: امروز در حوزه سیاست‌های داخلی، معیشت مردم و اشتغال جوانان مشکل داریم و رفع معضل بیکاری جوانان و رونق اقتصاد از مطالبات اصلی مردم است.

وی با بیان اینکه روحانی هنوز به خیلی از ابعاد تبلیغات خود در جریان انتخابات پاسخ نداده است، تصریح کرد: کاری در برخی از این مباحث انجام نشده است.

رئیس خانه احزاب ایران با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور در حوزه سیاست خارجی باید پیگیر باشد تا بند بند برجام اجرا شود، افزود: باید بتوانیم مقابل حرکات ناهماهنگ آمریکا حرکت کنیم و برای رسیدن به نقطه ایده‌آل نیاز به تیمی قوی در کنار روحانی داریم.

حشمتیان با اشاره به اینکه تا حدودی در سیاست‌های خارجی قوی عمل کرده‌ایم، تصریح کرد: باید در سیاست‌های داخلی تجدیدنظر صورت گیرد؛ پیشنهاد احزاب سراسر کشور تغییر بیش از 50 درصد کابینه دولت به‌عنوان خواسته و مطالبه مردم است و روحانی باید توجه بیشتری به داخل داشته باشد.

وی با بیان اینکه این میزان تغییرات باید به جوان‌گرایی بخشی از کابینه دولت منجر شود، اضافه کرد: کابینه باید بر امور مسلط‌تر بوده و جوانی، تخصص و تجربه را در کنار هم داشته باشند تا بتوانند پاسخگوی مطالبات مردم باشند و قول‌های خود در انتخابات را برآورده کنند.

رئیس خانه احزاب ایران با تأکید بر اینکه این اهداف در دولت دوازدهم محقق نخواهد شد، مگر اینکه دولتی هماهنگ، همسو و هم‌صدا با روحانی شکل گیرد، تصریح کرد: طبق گزارش‌هایی که به احزاب می‌رسد، در دولت یازدهم برخی از وزارتخانه‌ها درست عمل نکردند.

حشمتیان با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد مدیران استانی از استاندار تا بخشداران از زمان دولت دهم هستند، اظهار کرد: باید افرادی در استان‌ها مدیریت را در دست داشته باشند که به طور قلبی به دولت دوازدهم اعتقاد داشته باشند و باید در این راستا شاهد تغییراتی باشیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392087