توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رقابت بسیار صمیمانه‌ای در استان‌های مختلف برای بازسازی واقعه غدیرخم وجود دارد
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۵
رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم با بیان اینکه رقابت بسیار صمیمانه‌ای در استان‌های مختلف کشور برای بازسازی واقعه غدیر وجود دارد، گفت: تا این لحظه ۱۴۳ نقطه در داخل کشور و یک نقطه در سوریه برای بازسازی واقعه غدیر درنظر گرفته شده است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس، سردار علی فضلی رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نشستی خبری که در آستانه عید سعید غدیرخم برگزار شد، اظهار داشت: خداوند حمایت کرد و با هدایت عالمانه علمای بزرگوار و برخی از مراجع عظام تقلید، با محتوایی که مورد توجه شیعه و سنی بوده و هدایت راهبردی بنیاد معظم بین‌المللی غدیر خم، بازسازی واقعه غدیر از سال 89 در جهان اسلام برای اولین بار در شهر مقدس قم و در دامنه کوه خضر نبی(ع) انجام شد.

وی افزود: این مکان شباهت‌های فراوانی از حیث شکلی به جغرافیای غدیر دارد؛ در سال 89 با حضور قریب به 70 هزار نفر از مردم شریف استان قم و زائران حضرت معصومه(س)، این بازسازی انجام شد و از آنجایی که کاری مردمی است و با همه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌‌ها و اجرا با مشارکت شیعه و سنی از همه هنرمندان بازسازی این واقعه محقق شد.

سردار فضلی تصریح کرد: در سال 90 واقعه غدیر در 72 نقطه از کشور بازسازی شد که با توجه به توسعه کمّی و کیفی در سال 91 این بازسازی در یکصد نقطه از کشور انجام شد، در سال 92 نیز در 102 نقطه و در سال 93 در 147 نقطه بازسازی انجام شد. سال گذشته علاوه بر بازسازی واقعه غدیر در بیش از 140 نقطه در کشور، در 2 نقطه در سوریه و عراق و مجموعاً 150 نقطه در سال گذشته این بازسازی انجام شد.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امسال هم با فضل خدا و با همت همه عزیزان شیعه و سنی و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد، تا این لحظه 143 نقطه در داخل کشور و یک نقطه در سوریه برای بازسازی واقعه غدیرخم درنظر گرفته شده است؛ یک رقابت بسیار صمیمانه در استان‌های مختلف کشور برای اجرای این واقعه وجود دارد، به عنوان مثال؛ در استان سیستان 11 نقطه برای بازسازی واقعه غدیرخم درنظر گرفته شده و برخی از استان‌ها نیز به دلیل استقبالی که داشتند، خواستار برگزاری این مراسم در بیش از یک روز را دارند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392483