توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر تعاون روستایی اعلام کرد:
۱۰ هزار تن بذر بوجاری شده در گنبد تولید می‌شود
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۶
مدیر تعاون روستایی گنبد کاووس گفت: تعاون روستایی شهرستان گنبد سال گذشته ۷ هزار تن بذر تولید کرد اما امسال ۱۰ هزار تن بذر با کیفیت بهتر تولید و روانه بازار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، نورمحمد کوچکی شامگاه چهارشنبه در مراسم بازدید تولیدکنندگان بذرهای اصلاح شده چند استان کشور در گنبدکاووس اظهار داشت: تعاون روستایی گنبدکاووس برای افزایش کیفیت تولید بذر دستگاه جدیدی به‌نام گراویتی را خریداری کرده و به‌کار گرفته است.

وی با بیان اینکه دستگاه گراویتی با دقّت بیشتری گندم‌های پوکیده و دانه‌های جو و چاودار را از خرمن‌ها جدا و بذر سوپر تولید می‌کند، خاطر نشان کرد که تا پایان امسال  10 هزار تن بذر با کیفیت بهتر تولید می‌شود.

مدیر تعاون روستایی گنبدکاووس تصریح کرد: این نخستین دستگاه وارداتی در گلستان، خراسان و مازندران است که در تعاون روستایی گنبد نصب و راه‌اندازی شده و تاکنون از این نوع دستگاه بوجاری تنها 5 نمونه وارد و در 5 استان کشور بهره‌برداری شده است.

کوچکی افزود: گنبدکاووس یکی از قطب‌های محصولات کشاورزی استان گلستان است و  در سال زراعی 93 - 92،  بیش از 530 هزار تن انواعی محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید شده است.

وی تصریح کرد: از این مقدار بیش از 400 هزار تن انواع محصولات زراعی شامل گندم، جو، کلزا، انواع صیفی‌جات، ذرت و  مقدار 6 هزارو 384 تن محصولات باغی شامل آلو، هلو و زیتون و بیش از 130 هزار تن انواع محصولات دامی شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، شیر و عسل در این شهرستان تولید شد.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 329681