توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر در گفت‌و‌گو با تسنیم:
۱۷۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت شد
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۳
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از آغاز فصل برداشت محصول خارج از فصل گوجه فرنگی در استان بوشهر تا کنون ۱۷۰ هزار تن محصول به بازار عرضه شده است.
به گزارش عرش نیوز: خسرو عمرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه استان بوشهر قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور است اظهار داشت: در این استان ۱۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی ۷ شهرستان استان بوشهر به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص دارد که ۸۰ درصد اراضی در دیر و دشتی قرار دارد.

وی با بیان اینکه امسال ۶۰۰ هزار تن محصول از اراضی گوجه فرنگی استان بوشهر برداشت می‌شود گفت: در جریان بارندگی و جاری شدن سیل به یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی دشتی و دیر بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت وارد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه کار انتقال نشا از گلخانه‌ها به اراضی کشاورزی آغاز می‌شود گفت: در انجام انتقال نشا گوجه فرنگی بیش از ۴۰۰ میلیون قطعه نشای تولیدی از گلخانه‌های استان بوشهر در مزارع اصلی کشت شد.

عمرانی، بیشترین سطح زیر کشت گوجه فرنگی در استان بوشهر را در شهرستانهای دیر، دشتی، کنگان، جم، عسلویه و دشتستان دانست و تصریح کرد: سال قبل گوجه‌فرنگی کاران در استان بوشهر۵۶۰ هزار تن محصول برداشت کردند که امسال به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد.

وی با بیان اینکه محصول گوجه فرنگی استان در خارج از فصل به نقاط مختلف صادر می‌شود تصریح کرد: محصولات برداشت شده ضمن تامین نیاز گوجه فرنگی استان بوشهربه سایر استان‌های کشور از جمله خوزستان، فارس، اصفهان، تهران، مشهد، تبریز و کردستان نیز صادر می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون ۲۷ درصد محصول گوجه فرنگی برداشت شده گفت: کشاورزان استان بوشهر از مزارع گوجه فرنگی تاکنون ۱۷۰ هزار تن محصول برداشت و به بازارهای مختلف کشور صادر کرده‌اند.

منبع: تسنیم


کد مطلب: 346853