توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:
زیربنای زندگی افراد در جامعه باید منطبق با مفاهیم قرآنی باشد
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: زیربنای زندگی افراد در جامعه باید منطبق با مفاهیم قرآنی باشد و در قالب برنامه های ترویجی قرآن به استحکام و پیوند بین این دو مهم کمک شود.
به گزارش عرش نیوز؛شامگاه گذشته آیت الله قربانعلی دری‌نجف آبادی در مراسم‌معرفی‌ و انتخاب نفرات برتر سی‌و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم استان با اشاره به این‌نکته که مردم استان‌مرکزی مردمی دینمدار و متدین هستند اظهار داشت: با توجه به این مهم و اهمیت ترویج و نهادینه کردن مفاهیم قرآنی در جامعه این استان دارای شرایط مناسبی برای فعالیت‌های قرآنی است.

وی افزود: با توجه به این نکته که در جامعه کنونی توجه به مفاهیم قرآنی باید مورد توجه قرار گیرد و این مهم در بین جوانان تبیین و ترویج یابد باید بتوانیم شرایطی را در جامعه فراهم کنیم که با برنامه‌ریزی‌مفاهیم بلند قرآنی در زندگی انسانها نهادینه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان‌مرکزی تصریح کرد: باید تلاش شود تا فرهنگ قرآنی در جامعه و بین تمامی افراد جامعه و همه اقشار تبیین شود و باید در این راستا مسئولان گام بردارند و با تعامل بیشتر به این مهم بپردازند.

آیت الله دری‌نجف‌آبادی بااشاره به اینکه درترویج مفاهیم قرآنی نیازبه آسیب شناسی و استفاده ازظرفیت بخش‌های مختلف جامعه بوده گفت: با تعامل و همکاری تمام دستگاه‌ها 27 هزار نفر در سطح شهرستان‌های استان برای شرکت در مسابقات قرآنی ثبت نام کردند.

وی افزود: از تعداد ذکر شده 21 هزار نفر در مسابقات شهرستانی حضور یافتند و با یکدیگر به رقابت پرداختند و 378 نفر از نفرات برتر شهرستان‌های استان مرکزی با تلاش مسئولان انتخاب و به مسابقات استانی راه پیدا کردند.

نماینده‌ولی فقیه در استان‌مرکزی تصریح کرد: در مسابقات قرآنی و معارف دینی برنده کسانی هستند که به منظور رضای خداوند در این مسابقات شرکت کردند و مهم‌ترین هدف برگزاری این مسابقات فهم مفاهیم و معانی آیات قرآنی و نهادینه کردن آن در جامعه بوده است.

آیت الله‌دری‌نجف آبادی با اشاره به اینکه افراد باید از معانی و مفاهیم قرآن کریم نهایت استفاده را ببرندو این آیات را در زندگی فردی و اجتماعی خود به ویژه در تحکیم بنیان خانواده نهادینه کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 338951