توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تجمع بازنشستگان فولاد مقابل مجلس نتیجه داد
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
پس از تجمع جمعی از بازنشستگان فولاد کشور در مقابل مجلس، نایب رئیس پارلمان از کمیسیون‌های اجتماعی و صنایع خواست به مشکلات این افراد رسیدگی کنند.
به گزارش عرش نیوز، جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد کشور صبح امروز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و معوقاتشان در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این نمایندگان خواهان اجرای کامل بندهایی از قوانین بودجه سالهای 91 و 92 درباره پرداخت معوقات بازنشستگان فولاد بودند.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس در ابتدای جلسه علنی صبح امروز پارلمان با اشاره به تجمع بازنشستگان فولاد کشور در مقابل مجلس گفت: این افراد امروز در مقابل مجلس تجمع کردند و از ما نمایندگان می‌خواهند که به مشکلات آنها رسیدگی کنیم، چرا که ماه‌ها است حقوقشان پرداخت نشده و حتی هزینه‌های درمانی هم ندارند.

وی ادامه داد: حدود 80 هزار نفر بازنشسته فولاد در کشور داریم که متأسفانه وزارت رفاه و صندوق بازنشستگی به تعهدات خود در قبال پرداخت حقوق و معوقات این بازنشستگان عمل نمی‌کنند.

این نماینده مجلس بر همین اساس از هیئت رئیسه خواست تا نشست مشترکی بین مجلس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت اقتصاد برای حل مشکلات بازنشستگان فولاد کشور برگزار شود.

حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به این خواسته نماینده کرمان از رؤسای کمیسیون‌های اجتماعی و صنایع مجلس خواست تا با تجمع‌کنندگان مذاکره کرده و موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 275852