توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل میراث فرهنگی فارس:
پرونده ثبت معنوی آیین پخت آش سبزی شیراز آماده شد
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۴
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از آماده شدن پرونده ثبت معنوی پخت آش سبزی شیراز جهت ثبت این آیین در فهرست آثار معنوی کشور خبر داد.
به گزارش عرش نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری اظهار داشت: پخت آش نذری همه‌ساله در شهر شیراز در روزهای تاسوعا، عاشورا، اربعین و ۲۸ صفر انجام می‌شود اما بزرگ‌ترین پخت آش نذری در ۲۸ صفر انجام می‌گیرد که سال گذشته ۷۲ تن بوده و امسال قرار است ۸۰ تن پخته شود.

امیری افزود: گرچه گاهی مرور ایام سبب می‌شود برخی از مراسم و آیین‌ها کم‌رنگ شود یا به فراموشی سپرده شود اما مراسم‌های مذهبی که گاهی مهارت‌هایی نیز با خود داشته باشد هرروز جذاب‌تر و نمود عینی آن بیشتر می‌شود که حفظ این آیین‌ها سبب انسجام فرهنگی مسلمانان شده و وفاق اجتماعی را ترویج می‌کند و کمک شایانی در اشاعه فرهنگ مذهبی و فن‌آوری‌های بومی(در حوزه خوراک) می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس خاطرنشان کرد: آش سبزی یکی از آش‌های سنتی و بسیار قدیمی در شیراز است که اغلب به‌عنوان نذری مورد استفاده قرار می‌گیرد و از همین رو ثبت آن به‌عنوان یک میراث معنوی در ماندگاری و حفظ این سنت قدیمی مؤثر خواهد بود.

وی در ادامه درباره ویژگی‌های پخت این آش گفت: سنگین‌ترین آش شیراز در محل پارک خلد برین پخته می‌شود و از ارزش‌های منحصربه‌فرد این نذری آن است که سالیانه در حدود ۸۰ تن در روز ۲۸ صفر پخت می‌شود به شکلی که تابه‌حال در هیچ کجا آن‌قدر آش به این مقدار پخته نشده است و در نوع خود بی‌نظیر است.

مژگان ثابت‌قدم، مسئول حوزه مردم‌شناسی و کارشناس ثبت آیین‌های معنوی درباره ویژگی‌های آش سبزی سنتی شیراز گفت: این آش با روغن فراوان، فلفل سیاه، آب‌لیمو تازه و نان سنگک سرو می‌شود. بهترین گوشت، گوشت گردن یا سردست است. برای اینکه این آش کش¬دار شود باید آن را به هم زد و خوشمزه شدن آن در به هم زدن مداوم آن است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344855