توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نوبخت در جمع مدیران گیلان خبر داد
پرداخت ۸ هزار میلیاردتومان حقوق و مزایای کارکنان دولت تا چند روز آینده
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۵
سخنگوی دولت از پرداخت ۸ هزار میلیاردتومان حقوق و مزایای کارکنان دولت تا چند روز آینده خبر داد.
به گزارش عرش نیوز: محمدباقر نوبخت در جمع مدیران گیلان با اشاره به خدمات بی نظیر دولت در بخش بهداشت و درمان، اظهار داشت: در کنار این خدمت، بنا داریم دو خدمت دیگر در زمینه اشتغال و مسکن را به عنوان دومین گام دولت در سال آینده برداریم.

وی افزود: در سال جاری دولت در راستای اجرای یک قانون علاوه بر پرداخت های نقدی به عنوان یارانه، یک اقدام درباره خدمات درمانی انجام داد که مورد تایید افکار عمومی قرار گرفت.

سخنگوی دولت با بیان اینکه خانواده‌ها قبل از اجرای این طرح درمانی، تحت فشار بودند و وضع ناخوشایندی داشتند، تصریح کرد: دولت برای ارزان و آسان کردن درمان شهروندان، نخستین گام را برداشت و برای انجام این کار چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف درمانی نه هزینه بلکه سرمایه گذاری کرد.

نوبخت با تاکید بر لزوم فراهم سازی زمینه برای توسعه سرمایه گذاری، گفت: علاوه بر این، باید واحدهای تولیدی جدیدی را راه اندازی و واحدهای نیمه تعطیل یا تعطیل را نیز فعال کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نظام اداری ما انباشته از نیروی انسانی است، تصریح کرد: از این رو، باید کارآفرینی کنیم و با توسعه واحدهای موجود و یا راه اندازی واحدهای تولیدی جدید برای اشتغالزایی تلاش کنیم.

سخنگوی دولت با ابراز امیدواری اینکه در ماه های آینده، اقدامی برای واحدهای معطل مانده و یا واحدهای نیمه فعال انجام شود، اظهار کرد: با فعال شدن این واحدهای تولیدی، هم استمرار کار برای نیروهای انسانی شاغل و هم زمینه برای اشتغال نیروی انسانی جدید فراهم می شود.

نوبخت با یادآوری اینکه اکنون بسیاری از واحدهای تولیدی بدهی بانکی دارند، بیان کرد: برخی از صاحبان این واحدها، برای پرداخت تعهداتشان وفای به عهد نکردند که باید توسط قوه قضاییه تحت پیگرد قانونی قرار گیرند تا حق مردمی که سپرده هایشان را در بانک ها گذاشته اند، ضایع نشود.

وی افزود: گروه دیگر افرادی هستند که با توجه به شرایط اقتصادی و رکود حاکم بر کشور، نتوانستند به تعهداتشان عمل کنند از این رو، باید سره و ناسره از هم تفکیک شوند

نوبخت با تاکید بر ضرورت تشکیل کارگروه‌هایی در استان‌ها برای تفکیک بدهکاران اظهار کرد: این مهم به زودی به صورت رسمی به استان ها ابلاغ می شود تا بتوانیم گرهی از مشکلات این واحدهای تولیدی بگشاییم.

وی با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای رونق اقتصادی، خواست تا با تسهیل در امور آنها و رفع موانع اداری قابل حل و غیرضروری زمینه جذب سرمایه گذاران فراهم شود.

نوبخت با بیان اینکه توجه به گیلان به عنوان یکی از استان های کشور به منزله بی توجهی به سایر استان ها نیست، گفت: از کمیته امداد گیلان می خواهیم در چارچوب برنامه های اشتغال و مسکن، برنامه های گسترده‌تری را در زمینه اشتغال و مسکن محرومین در نظر بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از واریز سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب سرپرستان خانوارها به عنوان یارانه نقدی بهمن ماه خبر داد و گفت: با وجود تنگناهای دولت از نظر منابع بودجه‌ای، علاوه بر این، تا چند روز آینده مبلغ هشت هزار میلیارد تومان نیز به عنوان حقوق و دستمزد باید به کارمندان و حقوق بگیران دولت پرداخت شود.

نوبخت با گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر، بر لزوم تحقیق درباره انقلاب اسلامی از منظرهای مختلف تاکید و عنوان کرد: یکی از ویژگی هایی که موجب نهادینه شدن انقلاب اسلامی شد؛ رویکرد انقلاب نسبت به محرومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل عظیم الشأن نیز در اوایل پیروزی انقلاب، از همین منظر دستور به تاسیس کمیته امداد دادند و این نهاد انقلابی و مردمی، همچنان پویاست و به فعالیت‌های خود ادامه می دهد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 364051