توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سمن‌ها محلی برای استقرار دفتر خود در زنجان ندارند
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۹
دبیر سمن راویان همراه با اشاره به مطرح بودن احداث یک مکان با نام سمن‌سرا در زنجان از چند سال پیش گفت: این محل احداث نشده است.
به گزارش عرش نیوز:
داوود مقدم در جمع روسای هیئت‌های ورزشی و همچنین دبیران سمن‌های استان زنجان که با حضور معاون وزیر و هیئت همراه برگزار شد، اظهار داشت: استان زنجان در حال حاضر ۲۰ سمن دارای مجوز از اداره‌کل ورزش و جوانان دارد.

وی به حضور چهره‌های بین‌المللی در سمن‌های فعال استان اشاره و اضافه کرد: با وجود فعالیت این چهره‌ها در این سمن‌ها، سمن‌های مشمول حتی توان اجاره یک دفتر را برای خود ندارند که جای تاسف دارد.

دبیر سمن راویان همراه با اشاره به مطرح بودن احداث یک مکان با نام سمن‌سرا در زنجان از چند سال پیش تصریح کرد: نه تنها این محل احداث نشد بلکه مجتمع در اختیار سازمان جوانان هم به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شد.

مقدم جمعیت استان زنجان را بیش از یک میلیون نفر اعلام کرد و ادامه داد: این شهر جوان حتی محلی برای اجتماع جوانان ندارد.

دبیر سمن راویان همراه با بیان اینکه ارگان‌های اجرایی سمن‌ها را به عنوان شخصیت حقوقی قبول نمی‌کنند، ادامه داد: این موضوع موجب شده است که فعالان این سمن‌ها با مشکلاتی مواجه شوند. عدم شناسایی شخصیت حقوقی سمن‌ها موجب شده است تا فعالان آنها حتی قادر به بیمه کردن زیرمجموعه خود هم نباشند، چرا که سازمان تامین اجتماعی حاضر به پذیرش شخصیت حقوقی سمن‌ها نیست.

وی از ارائه ۴۸ طرح توسط سمن‌های فعال استان طی سال گذشته برای اجرا خبر داد و خاطرنشان کرد: بودجه تخصیصی این طرح‌ها ۱۶ میلیون تومان بوده که پاسخگو امور جاری نیست.

سمن‌ها در تمدید اعتبارنامه خود مشکلات جدی دارند

دبیر سمن منهاج هم در این جلسه با بیان این که جایگاه قانونی سمن‌ها مشخص نشده است، تاکید کرد: این جایگاه باید توسط قانون گذاران تعریف و مشخص شود.

علی محمدی با اشاره به امتیاز هیئت‌های ورزشی برای در اختیار گرفتن سالن‌های ورزشی تاکید کرد: این نوع امتیازات باید در اختیار سمن‌ها هم قرار گیرد.

وی دریافت اعتبارنامه دائمی توسط سمن‌ها را از مشکلات فعالیت آنها عنوان و متذکر شد: تبدیل اعتبار نامه موقت به دائمی به نظر محال می‌رسد. طی پروسه دریافت اعتبار‌نامه برای فعالیت سمن‌ها از طریق استانداری بسیار طولانی تدوین شده است.
منبع:فارس
کد مطلب: 307054