توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بسیج اساتید به دنبال استحکام حلقه وحدت میان حوزه و دانشگاه است
شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۶
سنندج- رئیس سازمان بسیج اساتید کردستان گفت: بسیج اساتید به دنبال مستحکم کردن حلقه وحدت میان حوزه و دانشگاه است.
به گزارش عرش نیوز: علی شکری شامگاه شنبه در دیدار اعضای بسیج اساتید دانشگاه های استان کردستان با نماینده ولی فقیه در استان با اشاربه فرارسیدن هفته وحدت گفت: وحدت در تمامی زمینه ها مایه ی برکت و پیشرفت جامعه می شود.

وی با بیان اینکه فطرت انسان به دنبال کسب معرفت و مسائل حکیمانه است، عنوان کرد: تفکر حکیمانه و معرفتی به واسطه وحدت حوزه و دانشگاه ایجاد می شود.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را منجر به تعالی مسائل اخلاقی، روحی، و روانی و پیشرفت جامعه ذکر کرد و اظهار داشت: بسیج اساتید به دنبال مستحکم کردن حلقه وحدت میان حوزه و دانشگاه است تا بتوانیم بدین وسیله موجبات موفقیت و توسعه هرچه بیشتر کشور را فراهم کنیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کردستان در ادامه به فرارسیدن حماسه ۹ دی اشاره کرد و گفت: تجمع خودجوش مردم در ۹ دی سال ۸۸ به جهانیان نشان داد که ملتی آگاه و بصیر و همواره حافظ ارکان و آرمان های انقلاب اسلامی هستند.

شکری با اشاره به اینکه راهپیمایی ۹ دی یکی از بزرگ ترین و تاریخی ترین وقایع در انقلاب اسلامی ایران است، افزود: ۹ دی سند ماندگار بیعت مجدد با ولی فقیه و تبلور آرمان های ولایی انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: مردم با شرکت در این راهپیمایی پاسخ قاطعی به یاوه گویان و بدخواهان نظام اسلامی دادند.

رییس قشر بسیج استان کردستان هم در این نشست با اشاره به اینکه وحدت حوزه و دانشگاه در ایران اسلامی چهار مرحله را گذرانده است، گفت: مرحله نخست این وحدت از قرن ۶ تا ۱۴ هجری شمسی به طول انجامید و در این دوره هم علوم الهی و هم طبیعی در حوزه ها تدریس می شد.

پیشوایی اظهارداشت: در مرحله دوم که مصادف با دوره حکومت قاجارهابوده شکاف و جدایی بین حوزه و دانشگاه بدون خصومت ایجاد می شود.

وی عنوان کرد: مرحله سوم هم در دوره پهلوی با تاسیس حوزه علمیه قم آغاز می شود که در این مرحله تعارضی بین حوزه و دانشگاه به عبارتی علم ودین ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه مرحله چهارم هم با پیروزی انقلاب اسلامی و شعار وحدت حوزه و دانشگاه توسط بنیانگذار کبیر انقلاب مطرح آغاز شد، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه برای ایران اسلامی هم آرمان و هم راهبرد است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 347159