توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماز با دستورالعمل و بخش‌نامه در مدارس اجرایی نمی‌شود
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۹
زنجان- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: نماز با دستورالعمل و بخش‌نامه در مدارس اجرایی نمی‌شود بلکه خود مدیران و معلمان باید در نمازها حضورداشته باشند تا دانش آموزان ترغیب شوند.
به گزارش عرش نیوز، حمید رضا کفاش روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به سند توسعه اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: ائمه جمعه یک روز را در مدارس حضور دارند و این برنامه در حدود ۶ استان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در همین راستا سعی شده مسائل دینی در کتاب‌های درسی گنجانده‌شود همچنین ساعت نماز در برنامه‌های درسی پیش‌بینی‌شده است و عامل اصلی برای پررنگ شدن این‌گونه برنامه‌ها حضور معلمان است.

کفاش افزود: در تربیت صادقانه و بی ریای دانش آموزان دقت شود تا دانش آموزان اهل تظاهر نباشند لذا باید در رفتارهای خود اعتدال داشته باشیم و از تندروی‌ها دورباشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: باید سعی کنیم آموزش‌ها به‌گونه‌ای باشد که نسل معتدلی پرورش دهیم تا اهل افراط‌وتفریط نباشند از همین حیث نباید فضای مدارس وابسته به جریان‌های سیاسی باشد.

کفاش افزود: در وزات آموزش و پرورش بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بحث حفظ موضوعی قرآن کریم را در نظام آموزشی خود قراردادیم ازاین‌رو کارگروه حوزوی دانشگاهی تشکیل یافته است و کتاب‌ها در این خصوص تدوین‌شده است تا دانش آموزان استفاده کنند.

وی گفت: مباحثی را در خصوص ائمه (ع) در ۱۴ کتاب برای دوره ابتدایی با زبان داستان و ۱۴ کتاب درباره سبک زندگی و سیره ائمه برای نوجوانان گنجانده‌شده است.

منبع: مهر
کد مطلب: 343252