توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سیستان و بلوچستان رتبه چهارم ‌اجرای مسکن مهر را به دست آورد/اتمام پروژه تا مهر 94
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۲
استاندار سیستان و بلوچستان ‌گفت: سیستان و بلوچستان با تلاش و بسیج امکانات محدود، رتبه چهارم کشور را در اجرای طرح مسکن مهر به دست آورد.

عرش نیوزبه نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، ‌علی اوسط هاشمی‌ در نشست شورای مسکن سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خانه‌دار کردن افراد زیباترین خدمت است، افزود:‌ بر‌اساس توافقات صورت گرفته مقرر شد مسئولان راه و شهرسازی استان در مدت 15 روز برآوردهای لازم را در قالب تعاونی‌های وزارت رفاه، کار و امور اجتماعی و بخش عمومی ارائه دهند تا از آنچه در اختیار نهادهای ملی است بتوانیم برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر استفاده کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مسئولان در استان موفق شدند با تلاش و بسیج امکانات محدود، رتبه چهارم کشور را در اجرای طرح مسکن مهر برای سیستان و بلوچستان کسب کنند.

‌اوسط‌ هاشمی تصریح کرد: این رتبه سال گذشته 22 بود که امسال با اراده جمعی مسئولان استانی به رتبه چهارم ارتقا یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون از 23 هزار و 408 واحد مسکن مهر سیستان و بلوچستان، 13 هزار و 326 واحد به بهره‌برداری رسیده است، اضافه کرد: بقیه این واحدهای مسکونی که بیشتر در بخش آب، برق، فاضلاب و فضاهای روبنایی مشکل دارند با مشارکت تعاونی‌ها و رفع مطالبه پیمانکاران از دولت با 700 تا 800 میلیارد ریال بدهی برطرف خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه براساس توافقات صورت گرفته با مسئولان استانی طرح مسکن مهر سیستان و بلوچستان حداکثر تا مهرماه سال 94 با مشارکت تعاونی‌ها، مردم و دولت به اتمام می‌رسد، تاکید کرد: دولت و رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه‌ای به این استان دارند.

‌هاشمی با تاکید بر توجه به مسائل روبنایی همزمان با تحویل مسکن مهر گفت: ساخت مساجد، کلانتری و فضاهای تفریحی و آموزشی باید با توجه به نیاز افراد مورد توجه قرار گیرد.

منبع:فارس

کد مطلب: 352856