توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۵ درصد کودکان ایرانی مبتلا به تنبلی چشم هستند
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
دبیر کمیته علمی بیستمین کنگره اپتومتری ایران با اشاره به راه‌های درمان و کنترل تنبلی چشم گفت: ۲ تا ۵ درصد کودکان ایرانی مبتلا به تنبلی چشم هستند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر اسهرلوس دبیر کمیته علمی بیستمین کنگره اپتومتری ایران در حاشیه کنگره اپتومتری که امروز در مرکز همایش‌های رازی‌ دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: طبق آخرین تحقیقات آماری به دست آمده ، تقریبا 2 الی پنج درصد از کودکان کمتر از پنج سال ایرانی مبتلا به تنبلی چشم هستند و این اطلاعات تنها مربوط به مراجعات مردم به مراکز بهداشت و درمانی کشور است.

وی تصریح کرد: اولین عامل نابینایی در کشور عیوب انکساری است و 80 درصد مراجعات چشمی به دلیل ضعیفی چشم و عیوب انکساری است که در این موارد اپتومتریست می تواند مشکل آنها را شناسایی و راهکار لارم ارائه کند.

ضرورت معاینات چشمی در 6 ماهگی و سه سالگی کودکان

اسهرلوس با تأکید بر اینکه معاینات چشمی در 6 ماهگی و سه سالگی کودک ضروری است ، گفت: تنبلی چشم قبل از هفت سالگی رخ می دهد و ضعیفی زیادی یک یا 2 چشم و یا انحراف آشکار یک چشم و چشم چپ از علت های بروز آن است.

اسهرلوس یاد آور شد: استفاده از عینک یکی از راحت ترین و بی عارضه ترین راه های درمان و کنترل تنبلی چشم است که در مرحله بعدی احتمالا انجام تمرینات ارتوپتیک نیز تجوی می شود و در صورت شدید بودن تنبلی جراحی تجویز نهایی است.

گفتنی است؛ بیستمین کنگره انجمن اپتومتری ایران از امروز تا دهم شهریور ماه در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

انتهای پیام /
کد مطلب: 392456