توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
غفوری فرد: تختی اسطوره جوانمردی ورزش در عصر حاضر است
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۴
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جهان پهلوان تختی اسطوره جوانمردی ورزش در عصر حاضر است.
به گزارش عرش نیوز؛«حسن غفوری فرد» روز چهارشنبه و در حاشیه مراسم چهل وهفتمین سالگرد گرامیداشت جهان پهلوان «غلامرضا تختی» در گلزار «ابن بابویه» در شهرری اظهارداشت: قهرمانان و پهلوانان بسیاری در جامعه ورزشی اکنون نیز حضور دارند اما مانند تختی پهلوانی مردمی که در اخلاق نیز سرآمد باشد بسیار کم است.

وی افزود: حضور پرشور و شوق مردم و علاقمندان به تختی در آیین بزرگداشت آن مرحوم به رغم گذشت 47 سال، به معنای ارج نهادن به خوبی ها و مروت و جوانمردی این بزرگ پهلوان عرصه کشتی کشور است.

وی تاکید کرد: جاودانگی نام تختی گویای این مطلب است که فضایل و نیکی و جوانمردی همواره در طول تاریخ متلعق به هرکه باشد در ذهن ها و یادها ماندگار می ماند.

غفوری فرد گفت: حضور مردم و مسوولان همگی در این مکان به این دلیل است که بگوییم تختی کسی است که پرچم کشور را با افتخار در میادین جهانی به اهتزاز درآورد و از طرفی هم در زمینه اخلاق بزرگ بود و یاد و خاطر آن را باید برای همه ایام زنده و گرامی داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:اگر جوانان، ورزشکاران و ورزش دوستان می خواهند که نام آنان به خوبی یاد شود باید راه جوانمردی و اخلاق پهلوانی تختی را بروند و مانند این پهلوان نامی اقتدایشان به امیرالمومنین مرتضی علی (ع) باشد.

آیین گرامیداشت چهل وهفتمین سالگرد جهان پهلوان مرحوم غلامرضا تختی صبح امروز چهارشنبه با حضور مسوولان، پیشکسوتان عرصه کشتی و ورزشکاران و آحاد مختلف مردم در گلزار ابن بابویه شهر ری آغاز شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352658