توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کمک نقدی دولت مشکلی از بنگاه های اقصادی کشور حل نمی کند
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۴
گرگان- پدر علم ای تی ایران گفت: کمک نقدی دولت مشکلی از بنگاه های اقصادی کشور حل نمی کند.
به گزارش عرش نیوز: علی اکبر جلالی عصر پنج شنبه در نشست فعالان اقتصادی در طرح توسعه مشاغل دانش بنیان و حرفه ای محور در استانداری گلستان اظهار کرد: جهان به سرعت در حال تغییر از سیستم های اقتصادی سنتی به سمت مشاغل دانش بنیان است و ما مشاغل دانش بنیان را بر اساس بازاریابی و اشتغال و افزایش دانایی پی گیری می کنیم .

وی افزود: برای اولین بار در کشور مشاغل دانش بنیان در استان گلستان مطرح شد و ما آن را در دانشگاه ها و در بین فارغ التحصیلان توسعه دادیم.

وی با بیان این که علم وفناوری و تحصیلات دانشگاهی در نهایت اقتصاد را تشکیل می دهد گفت: مسئولین و مدیران بنگاه های اقتصادی تنها به دنبال نقدینگی در بنگاه های خود نباشید بلکه افزایش دانش را مد نظر قرار دهید چرا که گمشده امروز اقتصاد ما دانش است.

جلالی با بیان این که هیچ کار و طرح اشتغال زایی در استان با این دقت تاکنون انجام نشده است گفت: در حال حاضر ۶۱۳ نفر از روستا و دو هزار و ۶۱۳ نفر از هم شهروندان گلستانی در این طرح شرکت کرده اند که رشته های مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی و عمران و معماری از جمله چند رشته اول این شرکت کنندگان در طرح بوده است.

وی تصریح کرد: صاحبان بنگاه های اقتصادی بدانند که هر چه دولت نقدینگی به پای صنایع بریزد مشکل بنگاه های ما حل نمی شود بلکه باید نیروهای دانش بنیان در کنار مدیران صنایع و بنگاه ها باشند تا بتوانند با ایجاد بازارهای الکترونیکی و جهانی برای رونق اقتصاد بنگاه کمک کنند.

استاد دانشگاه علم و صنعت کشور در ادامه افزود: مشاغل دانش بنیان به پول وابستگی ندارد بلکه به عقل و دانش وابسته است و ما باید در این مشاغل بر اساس دانش به کارجو مزد و هزینه بدهیم.

در این جلسه همچنین به تعدادی از کارجویان شرکت کننده در این طرح گواهینامه پایان دوره اهدا شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 346817