توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اداره کل اطلاعات درباره فعالیت شبکه‌های بازاریابی غیرمجاز هشدار داد
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۱
اداره کل اطلاعات خراسان شمالی با انتشار اطلاعیه ای در باره فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای بدون مجوز، هشدار داد.
به گزارش عرش نیوز؛در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع عموم مردم شریف استان خراسان شمالی می رساند با عنایت به تماس های مکرر هم وطنان عزیز با ستاد خبری اداره کل اطلاعات خراسان شمالی و ابهامات موجود درباره فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای نکاتی به شرح ذیل قابل ذکر است:

۱- هرگونه استفاده از عنوان «وزارت اطلاعات» برای تایید فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای مجاز از مصادیق تخلف این شرکت ها محسوب شده و منجر به ابطال مجوز آن ها خواهد شد. بنابراین سوء استفاده از عنوان وزارت اطلاعات از سوی فعالان غیر مجاز این حوزه نیز مصداق جرم تلقی شده و پیگرد قانونی دارد. شایان ذکر است تنها مرجع قانونی صادر کننده مجوز بازاریابی شبکه ای، معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

۲- تاکنون هیچ مجوزی برای تأسیس شعبه یا دفتر نمایندگی شرکت های مجاز بازاریابی شبکه ای در این استان صادر نشده است. بنابراین مطابق ماده ۳۸ دستورالعمل شرکت های بازاریابی شبکه ای، فعالیت دفاتر، اماکن و اشخاص خارج از شعبات رسمی تعریف شده در راستای برگزاری جلسات، عضوگیری و دریافت وجوه از افراد هیچ گونه وجهه قانونی ندارد.

۳- هم وطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت شرکت های بازاریابی شبکه ای، قوانین و مقررات مربوطه و مشخصات کامل نمایندگی های مجاز این شرکت ها در سطح کشور به سایت «بازاریابی شبکه ای وابسته به معاونت بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت» به نشانی www.networkmarketing.moc.gov.ir مراجعه نمایند. در پایان، به تمامی افرادی که به صورت غیرقانونی نسبت به عضوگیری، برگزاری جلسات خانگی، دریافت وجوه غیرمتعارف و پیش انباشته سازی اقدام می کنند هشدار داده می شود فعالیت آن ها به این شکل از مصادیق «فعالیت هرمی» بوده که از رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) پنهان نمانده است.

لذا تاکید می گردد این افراد هرچه سریع تر یا نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام کرده و یا به فعالیت غیرقانونی خود پایان دهند. در غیر این صورت به سرنوشت گردانندگان شرکت های هرمی دچار خواهند شد.

منبع:مهر

کد مطلب: 336719