توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وجود یک سمن به ازاء 100 نفر در کشور
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۱
زنجان-مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس آمار سال گذشته به ازای هر 100 نفر فقط یک سمن داشتیم که این بسیار تاسف‌برانگیز است.
به گزارش عرش نیوز، رضا حجتی ظهر چهارشنبه در جمع کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان افزود: در حال حاضر به لحاظ وجود سمن ها در کشور از وضعیت خوبی برخوردار نیسیتم و این ورند نیازمند نگاه جدی و اصلاح است.

وی وجود سمن و توسعه این تشکل ها را به عنوان یک ضروت مهم مورد تاکید قرار داد و افزود: گسترش این سمن‌ها می توان موجب تمرکز همه موضوعات مورد توجه جامعه باشد. این در حالی است که وظیفه وزارتخانه نیز آموزش، ایجاد انگیزه، هدایت و پشتیبانی است.

حجتی با بیان اینکه سمن ها باید در تمام بخش ها و حوزه ها وارد شده و برای بهبود شرایط هر بخش تلاش کنند ادامه داد: حضور در سمن ها موجب فراگیری تعامل و افزایش سطح روحیه مشارکت در میان نوجوانان و جوانان می شود.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان دخالت دولت در شئون مختلف زندگی مردم و توقع ملت در به عهده گذاشتن تمام امور بر دوش دولت را از دیدگاههای غلطی دانست که در حال حاضر چالش های متعددی در کشور ایجاد کرده است گفت: این نوع نگاه غلط و نادرست بوده و موجب می‌شود دولت نقش مادری را ایفا کند که ملت نیز کودک نابالغ آن محسوب می‌شوند.

حجتی افزود: والدین موظف‌اند از همان ابتدا معنا و مفهوم مشارکت اجتماعی که مستلزم میزانی از تعامل است را به فرزندان‌شان بیاموزند. در این خصوص یکی از نهادهای عمده اجتماعی سمن‌ها هستند که در کشورهای توسعه یافته تعدادشان بسیار زیاد است.

منبع: مهر
کد مطلب: 338212