توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش در سمنان:
خصومت آمریکا علیه ایران بعد از برجام بیشتر شد/آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالف است
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بلوک‌بندی قدرت در جهان را برهم زد، گفت: خصومت آمریکا علیه ایران بعد از برجام بیشتر شد.
به گزارش عرش نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمد علی آل‌هاشم ظهر امروز در جمع راهپیمایان 22 بهمن در جوار آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) این شهر برگزار شد، اظهار داشت: دهه فجر در واقع ولادت امامت در ایران اسلامی به همان نحوی است که امام و اسلام برایمان ترسیم کرده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه راهپیمایی 22 بهمن در دنیا پدیده‌ای بی‌نظیر است افزود: راهپیمایی 22 بهمن مظهر اقتدار ملی ملت قهرمان ایران است که هرساله با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار می‌شود.
 
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران مهم‌ترین و حیرت‌انگیزترین رویداد قرن بیستم در دنیا بوده است اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران توانست با تحت تأثیرقرار دادن مسائل مهم و راهبردی دنیا، جایگاهی رفیع و نقشی تعیین کننده برای ایران در منطقه  و دنیا به وجود آورد.
 
آل هاشم اضافه کرد: انقلاب اسلامی به عنوان رویداد بزرگ قرن بیستم توانست یکی از فاسدترین و مستکبرترین نظام‌های حاکم بر ملت ایران را که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا نیز آن را حمایت می‌کرد ریشه کن کند و معادلات حاکم بر روابط بین‌الملل را تحت تأثیر قرار دهد.
 
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بلوک بندی قدرت در دنیا را بر هم ریخته است افزود: انقلاب اسلامی ایران تحولات عمده‌ای را در عرصه‌های جهانی پدیدار کرد و با آگاهی و تعمیقی که بر دل‌های ملت‌های مسلمان جهان و آزادی‌خواهان دنیا و منطقه انداخت؛ سبب تحولات بزرگی در کره خاکی شد.
 
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش با اشاره به اینکه پدیده بزرگ انقلاب اسلامی، اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده معرفی کرد گفت: پیروزی انقلاب اسلامی موجی از امید در دل‌های مستضعفان عالم ایجاد کرد و الگوی عملی از نظامی اسلامی  و مردم سالار پیش روی ملت‌های مظلوم و مستضعف دنیا قرار داد.
 
آل‌هاشم با اشاره به اینکه خصومت آمریکا علیه ملت بزرگ ایران تمامی ندارد عنوان کرد: در سال‌های اخیر به ویژه پس از مذاکرات هسته‌ای مذاکراه‌کنندگان کشورمان با کشورهای 1+5 و حصول توافق‌نامه برجام نه تنها خصومت آمریکا علیه ملت بزرگ ایران کاهش نیافت؛ بلکه این دشمنی‌ها ابعاد پیچیده‌تر و گسترده‌ترین نیز پیدا کرد.
 
وی اضافه کرد: مستندات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکا بعد از برجام به‌دنبال این بود که به اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی و نظامی خدشه وارد کرده و در بعد دفاعی نیز توان موشکی جمهوری اسلامی ایران را مهار کند.
 
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش با اشاره به شکست این سیاست‌های آمریکا علیه ملت ایران تصریح کرد: زمانی که آمریکا‌ئی‌ها متوجه شدند که نمی‌توانند جمهوری اسلامی ایران را در هیچ زمینه‌ای تسلیم کنند؛ در انجام تعهدات خود بدعهدی کردند.
 
آل هاشم با اشاره به اینکه مسئله اصلی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، موضوع هسته‌ای نیست اظهار داشت: مشکل اصلی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران موجودیت اصلی این نظام مقدس است و آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران مخالف است؛ نه با اقدامات و رفتارهای ایران.
 
وی افزود: به همین سبب نیز در 37 سال گذشته هر رئیس‌جمهور آمریکا که روی کار آمده خصومت‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران را نشان داده و در دوره جدید نیز به نظر می‌رسد تغییرات اساسی در سیاست‌های آمریکا در قبال ایران به وجود نیامده است؛ بلکه اقدامات ترامپ در روزهای اخیر نشان داد که میزان این خصومت بیشتر هم شده است.
 
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش با اشاره به اینکه امروز تهدیدات گوناگونی علیه جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد تصریح کرد: مشخص نیست که اگر توانمندی‌های دفاعی و عینی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران نبود؛ امروز وضع ما چگونه می‌شد.
 
آل هاشم با اشاره به وجود تهدیدات سخت و نرم علیه جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: خطرناک‌ترین نوع تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران در مقطع فعلی مربوط به تهدیدات علیه هویت و گفتمان انقلاب اسلامی است که دشمن این گفتمان را که برگرفته از آموزه‌های دینی و مبتنی بر وحی و مردم محور پایه‌گذاری شد را هدف قرار داده است.
 
وی اضافه کرد: هدف اصلی دشمنان از ایجاد داعش و تروریست‌پروری در منطقه به چالش کشیدن گفتمان انقلاب اسلامی و تهدید چهره اسلام است و به همین سبب نیز مقام معظم رهبری همواره از روحیه انقلابی‌گری و گفتمان انقلابی سخن می‌گویند.
 
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی در دو بخش داخلی و بین‌المللی داشته است؛ برخی از این دستاوردهای را برشمرد و افزود: امروز دشمنان تلاش می‌کنند تا انسجام موجود در کشورمان را از بین برده و بر این اساس انقلابیون کشور باید آسیب‌ها را شناسایی کرده و در با آن مقابله کنند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391718
 
 


پربازدیدترین