توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مسئولان در مبارزه با فساد اقتصادی قاطع باشند
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۱
امام جمعه موقت میبد با تاکید بر برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی در هر مقام و جایگاهی، گفت: مسئولان در مبارزه با فساد اقتصادی، بدون اعمال کوتاهی و قاطع باشند
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میبد با اشاره به سمینار مبارزه با مفاسد جامعه با حضور سه قوه و دیدگاه رهبر معظم انقلاب در این راستا، ملاحظه و محافظه کاری در عرصه مبارزه با فساد بویژه فساد اقتصادی را محکوم کرد و اظهار داشت: چرا باید افرادی خون مردم را در شیشه کنند و آن را نردبانی برای ترقی مادی و شهوانی خود قرار دهند.

امام جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه نباید مسئولین که به زوایای فساد اقتصادی واقفند در مبارزه با فساد اقتصادی کوتاهی کنند، تصریح کرد: مسئولان باید اقدام اساسی برای مبارزه با فساد اقتصادی انجام دهند.

وی توجه دقیق مسئولان و مردم به منویات و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب، توجه به مفاد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تسلط بر گلوگاه‌های اصلی اقتصادی نظیر سیستم بانکی، ‌بازار بورس و طلا و ارز را مهمترین مولفه‌های مبارزه با فساد اقتصادی خواند و افزود: قوه مجریه،  قضائیه و مقننه باید با تسلط به این گلوگاه‌ها جلوی فساد اقتصادی را در جامعه بگیرند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه فساد اقتصادی، بیش از تحریم‌های دشمن به مملکت ضرر می‌زند، عنوان کرد: برای مبارزه با مفاسد باید اقدام ملی صورت بگیرد و سران سه قوه باید تمام توانمندی‌های کشور را  بدون هیچ ملاحظه برای مبارزه با فساد به کار بگیرند.

اعرافی با گرامی‌داشت روز چهارشنبه 26 آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح یکی از توطئه‌های استعماگران را مقابله با اعتقادات ملت‌های مسلمان عنوان کرد و با بیان اینکه دشمنان از طریق کلاس‌های علم و دانش به سراغ نسل جوان و مرزهای فرهنگی ما هجوم آورده‌اند، گفت: یکی از رسالت‌های آیت الله شهید دکتر مفتح و علامه شهید مطهری آشتی حوزه و دانشگاه و طلبه و دانشجو و وارد کردن دین در متن دانشگاه بود.

خطیب جمعه میبد با تسلیت اربعین حسینی، راهپیمایی بزرگ مسلمانان از جوار مرقد مطهر امیرالمومنین حضرت علی(ع) تا کربلای معلی را جلوه‌ایی از عظمت اسلام و  مسلمانان خواند و افزود: امسال به کوری چشم دشمنان اسلام به ویژه گروه تندرو و تروریستی داعش بیش از 25 میلیون انسان با پای پیاده به زیارت ضریح شش گوشه سالارشهیدان در کربلا حضور یافتند.

وی برگزاری نمازجماعت به طول 30 کیلومتر به امر مرجعیت بزرگ شیعه آیت‌الله سیستانی در مسیر کاروان پیاده زائران سالار شهیدان را حرکتی بی نظیر دانست و گفت: این حرکت بی‌نظیر در هیچ کجای جهان مشاهده نشده است.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 341911