توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ثبت احوال گلستان:
بیش از ۲۱ هزار تولد در استان گلستان ثبت شد
پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۴
مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۲۱ هزار و ۲۰ کودک در استان گلستان متولد شده‌اند.
به گزارش عرش نیوز، علی عادلی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: در ۶ ماه نخست امسال تعداد متولدین پسر بیش از متولدین دختر بوده و در این ۶ ماه ۱۰ هزار و ۶۸۷ پسر در گلستان متولد شدند و۹۷۳۷ دختر به جمعیت گلستان افزوده شده است.

وی افزود: سهم تولد نوزادان در روستاها بیشتر از مناطق شهری بوده، به صورتی که ۱۱ هزار و ۹۳ مورد از این تولدها را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل ثبت احوال گلستان تصریح کرد: در این مدت خانواده ها تمایل زیادی به استفاده از نام‌های ائمه ومعصومین برای نوزادان خود داشته اند و ۴۰۱ مورد انتخاب اسم برگرفته از نام حسین و مشتقات آن مانند امیرحسین، محمد حسین و حسین‌علی و ۳۵۱ مورد نام ابوالفضل و مشتقاتی مانند عباس و امیر عباس و غیره داشته‌ایم.

عادلی گفت: گلستانی‌ها در ماه محرم بیشتر تمایل به استفاده از نام حسین و ابوالفضل داشته‌اند.

وی اظهار کرد: نام‌های محمدطه‌، امیرعلی‌، محمد امین، ابوالفضل و امیر حسین نام‌های مورد علاقه خانواده های استان گلستان برای فرزندان پسر بوده و فاطمه، فاطمه زهرا، نازنین زهرا و ثنا در صدر انتخاب‎های خانواده های گلستانی برای دختران‌شان در این ۶ ماه بوده است‌.

مدیر کل ثبت احوال گلستان گفت: در راستای افزایش جمعیت و برای گریز از پیر شدن جمعیت جوان کشور مدت‌ها است به فرزندآوری تاکید بسیاری شده است.
کد مطلب: 327016