توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پهپادهای انگلیس به دنبال "قصاب داعش" در سوریه
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۶
منابع انگلیسی می‌گویند، هواپیماهای بدون سرنشین قاتل گروگان‌های غربی را که به "قصاب داعش" معروف شده است، رصد کرده‌اند.
به گزارش عرش نیوز   به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این فرد که به "جان جهادی" شهرت یافته است، احتمالا مسئول گردن زدن گروگان هایی است که داعش اخیرا به تصویر کشیده است.

همچنین پهپادهای مزبور چند گروگان را که لباس نارنجی رنگ به تن دارند، رصد کردند، اما افسران بلندپایه انگلیسی، رهایی آنها را در آن زمان به دلیل "قدرت دفاعی" داعش بعید دانسته و احتمال دادند بمباران مستمر مواضع داعش چند هفته به طول بیانجامد.

روزنامه "دیلی میل" نوشت: فرماندهی نیروهای ویژه انگلستان نگران این است که ماموریت کشتن یا دستگیری جلاد داعش با شکستی خونین به اتمام رسد.

به نوشته این روزنامه، منابع مطلع می گویند: تصاویر تهیه شده توسط ماهواره ها و پهپادها بسیار مفید است، اما ترجیح داده می شود که زیربنای داعش در رقه همچنان هدف قرار گیرد.

این منابع می افزایند: در زمان حاضر احتمال موافقت دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس با آغاز تلاش برای نجات گروگان ها بسیار کم است.

"مایک جیسینگ" کارشناس پهپاد به دیلی میل گفت: دستگاههای شناسایی نصب شده بر روی پهپادها می تواند تروریست ها را در صورتی که در زمان شناسایی به آسمان نگاه کنند، شناسایی و هویتشان را کشف کنند.


منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 317611