توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
روزانه ۱۱ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در اصفهان تولید می‌شود
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۰
استاندار اصفهان گفت: از سال آینده روزانه ۱۱ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در پالایشگا‌ه‌های اصفهان تولید و توزیع می‌شود اما امروز این میزان بین ۲ تا ۲.۵ میلیون لیتر است.
به گزارش عرش نیوز، رسول زرگرپور عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آلودگی هوای اصفهان اظهار داشت: ما برنامه ۲ ساله‌ای برای رفع آلودگی هوای اصفهان طراحی کردیم که قرار شده تا پایان سال ۹۴ به اجرا برسد.برنامه از ابتدای امسال شروع شده و ظرف ۸ ماه گذشته توانستیم ۳۰ درصد اهداف برنامه را محقق کرده و ۳۰ روز هوای پاک به هوای اصفهان اضافه شد.

وی افزود: البته ممکن است تا پایان سال این آلودگی را داشته باشیم که تا زمانی که مسائل مربوط به حمل و نقل عمومی، سیستم معاینه فنی اتومبیل‌ها و صنایع آلوده‌کننده شهر را رفع نکنیم مشکل آلودگی رفع نشده و رفع تمام اینها نیز زمان‌بر است.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه امسال تعداد روزهای سالم ۳۰ روز بیش از سال گذشته بوده خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که تعداد روزهای پاک تا سال آینده به ۶۰ روز رسیده که اگر اینگونه شود مفهوم آن این است که ما هوای سالم پایداری را خواهیم داشت. البته باز هم امکان وجود روزهای وجود داشته اما قرار بوده که ۳۶ روز هوای ناسالم داشته باشیم اما در حال حاضر ۶ روز داشتیم و اگر این برنامه اجرا نشده بود، تا کنون ۳۶ روز هوای ناسالم داشتیم.

وی پیرامون سوخت نیروگاه‌های اصفهان بیان کرد: اعلام کردم که گاز برخی صنایع را قطع و تولید را متوقف کنند تا به نیروگاه‌ها گاز رسانده تا این آلودگی اضافه نشود.

زرگرپور با اشاره به توزیع یورو ۴ گفت: توزیع بنزین یورو۴ در اصفهان گسترش پیدا می‌کند و از ابتدای سال آینده یورو ۴ تولید خود پالایشگاه‌های ما خواهد بود به این معنی که روزانه ۱۱ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در اصفهان توزیع می‌شود در حالی که امروز بین ۲ تا ۲.۵ میلیون بنزین یورو ۴ توزیع می‌کنیم و آن زمان تمام بنزین توزیعی در استان یورو۴ می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر سیستم معاینه فنی ماشین‌ها درست نبوده و ماشین‌ها تک نفره بیرون آیند، مشکلات ادامه دارد، تصریح کرد: چهارشنبه جلسه‌ای پیرامون حمل و نقل شهر اصفهان با حضور تمام کسانی که درگیر این موضوع هستند، برگزار کرده و در این جلسه تصمیمات مهمی اتخاذ می‌شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر میزان آلودگی کم شده و هر دستگاهی وظیفه خاص خود را دارد که باید آن را انجام دهد. وظیفه اعلام آلودگی با محیط زیست بوده و وظیفه برگزاری کمیته بحران با استانداری است و هر زمان کمیته بحران تشکیل شود، اعلام می‌کنیم و اگر کار به مرحله استان برسد، کمیته بحران توسط استانداری تشکیل شده و در آن اعلام آلودگی می‌شود.

وی بیان کرد: در زمستان سال گذشته بیش از ۱۴۰ پرواز لغو شد و ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت تاخیر داشتیم که گفتند نیاز به خرید دستگاهی به قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده و هواشناسی نیز اعلام کرد باید بالنی برای تشخیص بهتر هوا داشته باشیم که باید در این زمینه نیز اقدامات جدی از ابتدا صورت می‌گرفت.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 343216