توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مرکزی:
سرمایه‎گذاری، تنها راه برون رفت از اقتصاد وابسته به نفت است
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۲
استاندار مرکزی گفت: باید امکاناتی که سرمایه‌گذاران نیاز دارند را بدون هیچ مانع تراشی در اختیار آنها قرار داد چرا که دیگر با تصمیمات گذشته نمی‌توان از وابستگی به نفت جدا شد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین‌ مقیمی صبح امروز در کارگروه اقتصادی استان مرکزی در شهرستان زرندیه بااشاره به وبستگی اقتصاد به نفت اظهار داشت: از سال‌های گذشته قرار بوده که کشور از وابستگی به نفت رها شود ولی این امر مهم به سبب برخی دلایل امکان‌پذیر نبوده است.

وی‌افزود: امروزه اقتصاد کشور به مدیرانی توانمند نیاز دارد که در این شرایط مشکلات را برطرف کنند و ما دیگر نباید نگران از قیمت نفت باشیم و سعی کنیم که این وضعیت را به بهترین فرصت تبدیل کنیم.

استاندارمرکزی تصریح کرد: برای اینکه شرایط موجود را بهبود بخشیم و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده کنیم باید شرایط را فراهم کرده تا بتوانیم از نفت جدا شویم.

مقیمی با اشاره به مدیران گفت: برای اینکه در استان سرمایه‌گذاران این شرایط را داشته که بتوانند سرمایه‌گذاری کنند مدیرانی می‌توانند خوب عمل کنند که فقط به فکر این باشند که موانع موجود بر سرراه بخش‌های خصوصی را برطرف کنند.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم  با این شرایط کنار بیاییم باید از طرح‌های توجیه اقتصادی که سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند استقبال کرد تا عقب نمانیم.

استاندارمرکزی تصریح کرد: در استان موانع زیادی بر سر راه سرمایه‌گذاران وجود دارد که این موانع آنها را دلسرد می‌کند مسئولان باید با سرمایه‎‌گذاران استانی مشارکت داشته باشند نه اینکه سرمایه‌گذاران برای کارها و برای حل مشکلات خود به دنبال مدیران بروند.

مقیمی با اشاره به در اختیار گذاشتن امکانات به سرمایه‌گذاران گفت: باید امکاناتی که سرمایه‌گذاران نیاز دارند را بدون هیچ مانع تراشی در اختیار آنها قرار داد که از جمله آنها آب، برق، گاز و زمین است چرا که دیگر با تصمیمات گذشته نمی‌توان از وابستگی به نفت جدا شد.

وی افزود: مدیران و مسئولان استان مرکزی باید بدانند که این کار شدنی است در صورتی که در این زمینه تلاش داشته باشند و به این وابستگی نفت خاتمه دهند.

استاندارمرکزی تصریح کرد: نخستین نشست استان با توجه به ظرفیت‌های منحصر به فرد زرندیه در این شهرستان برگزار شد، این منطقه دارای ظرفیت‌های مناسبی در زمینه‌های گوناگون بوده و مهم‌تر آنکه هم‌جوار با پایتخت است.

مقیمی خاطرنشان کرد: این شهرستان ‌با توجه به ظرفیت‌های مناسب به منظور سرمایه‌گذاری کشور می‌تواند به عنوان پایلوت معرفی شود و در این راستا مسئولان باید بسترهای لازم برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را فراهم کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 352018