توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزارت ارشاد: امور فرهنگی نباید قربانی مسایل اقتصادی شوند
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۹
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امور فرهنگی در کشور نباید قربانی مسایل اقتصادی شوند.
به گزارش عرش نیوز؛سید«عباس صالحی» شنبه شب در دیدار با تعدادی از فعالان فرهنگ مکتوب هرمزگان افزود: مجموعه های فعال اقتصادی باید برای حمایت از هنرمندان و فرهنگ مکتوب در استان ها به میدان بیایند.

وی گفت: هرچند هرمزگان به عنوان یک استان اقتصادی شناخته شده اما فرهنگ و هنر این استان را نباید قربانی مسایل اقتصادی کرد.

صالحی افزود: برای ارتقای جایگاه هرمزگان در شاخص انتشار و تالیف کتاب لازم است که دانشگاه ها و مراکز علمی و شخصیت های فرهنگی ،برنامه های جدی تری را در دستور کار قرار دهند.

وی بر ضرورت پرهیز از کارهای مشابه تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت منابع و امکانات، باید فرآیندی پیش بینی شود که تا حد امکان تالیف کتاب هایی با مضمون و محتوای تکراری کمتر شود.

وی پشنهاد داد تا شورا یا دبیرخانه ای برای حمایت از فرهنگ مکتوب هرمزگان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شکل گیرد و تقویت ارتباط بین مولفین و نویسندگان هرمزگان با ناشرین استان و کشور نیز از اولویت های کاری این شورا باشد.

صالحی افزود: کمیته خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس تفاهنمامه امضا شده با استان ،خرید کتاب نویسندگان هرمزگان را بررسی می کند.

در این نشست ،علی رضایی ،منصور نعیمی و مدیر مجموعه کتابفروشی های 'استاد' به بیان مشکلات و دغدغه ها در حوزه فرهنگ مکتوب استان پرداختند.

کمبود منابع مالی برای چاپ آثار آماده انتشار،مصادره نمادها و شاخص های هویتی فرهنگ هرمزگان توسط برخی کشورهای همسایه و خطر تحریف فرهنگ استان در برخی آثار مکتوب پژوهشگران غیربومی،بخشی از دغدغه های طرح شده در این نشست بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350812