توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر آموزش و پرورش:
توسعه مشارکت‌ها مهمترین رکن توسعه در آموزش و پرورش است
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۹
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر توسعه مشارکت‌ها گفت: توسعه مشارکت‌های مردمی و نهادهای مختلف مهمترین رکن توسعه در بحث آموزش وپرورش است.

به گزارش عرش نیوز؛علی اصغر فانی صبح امروز در شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش صرفاً با اتکا به بودجه‌های دولتی نمی‌تواند با رشد و توسعه همراه باشد.

وی تاکید کرد: در این راستا رشد مشارکت‌ها و ارتقای این فرهنگ می‌تواند سهم بسزایی در توسعه رشد سرانه‌های آموزش و پرورش در تمامی استان‌های کشور داشته باشد.

فانی تاکید کرد:‌ در این راستا باید از همه توان کشور اعم از دانش‌آموزی، اولیا و مربیان و نهادهای دولتی و غیردولتی بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد:‌ در سال تحصیلی 93-94 با استفاده از برنامه‌ریزی‌های مهم توانستیم برنامه‌ها و توانمندی‌های بسیاری را در حوزه آموزش و پرورش به نمایش بگذاریم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به اجرای طرح مسکن مهر در سراسر کشور باید توجه جدی و اساس به توسعه و ساخت مدارس در این مناطق نیز داشته باشیم.

فانی با بیان اینکه احداث این تعداد مسکن مهر بدون پیش‌بینی ایجاد مدارس فاجعه‌ای بسیار بزرگ است، افزود: این مهم نیز فشارهای بسیاری را به آموزش و پرورش تحمیل کرده است.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تحمل این بار نیست لذا آموزش و پرورش با مشارکت می‌تواند رشد و توسعه اساسی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی 93-94، 25 هزار نیروی بازنشسته در آموزش و پرورش داشتیم، تاکید کرد: این در حالی است که در سال تحصیلی 93-94، 200 هزار دانش‌آموز به جمعیت دانش‌آموزی افزوده شده است که در این راستا نیاز به افزوده شدن نیروهای انسانی یکی از مهمترین برنامه‌ها است.

وزیر آموزش و پرورش متذکر شد:‌ البته توانسته‌ایم با برنامه‌ریزی و اقدامات لازم این نقیصه و کمبود را در بخش نیروی انسانی مرتفع کنیم.

فانی افزود: اگر این موضوع مرتفع نمی‌شد در سال تحصیلی 93-94 با 40 هزار کلاس درس بدون معلم مواجه می‌شدیم.

وی اظهار امیدواری کرد: آموزش و پرورش با تمام امکانات و با همکاری‌های دولت و مجلس و مشارکت‌ها با رشد همه‌جانبه همراه باشد.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تلاش‌های صورت گرفته سهم آموزش و پرورش از کل بودجه کشور یک درصد افزایش را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: امیدواریم لوایحی که به مجلس ارائه می‌شود مورد تصویب قرار گرفته تا شاهد رشد همه‌جانبه آموزش و پرورش در سراسر کشور باشیم.


منبع:فارس

کد مطلب: 356041