توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عامل انسانی مولفه مهم در تصادفات است
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰
رئیس پلیس راه استان زنجان با اشاره به اینکه عامل انسانی عامل مهم در وقوع تصادفات است گفت: طی هفت ماهه سالجاری ۵۰ درصد از وقوع تصادفات را عامل انسانی به خود اختصاص داده است.
به گزارش عرش نیوز؛سرهنگ علی اصغر شیر محمدی صبح دوشنبه در جلسه شورای ترافیک افزود: ایران در جهان رتبه ۵ را درتعداد تصادفات فوتی دارد.

وی اظهار داشت: متاسفانه رانندگان به علت خستگی و خواب آلودگی تمرکزی برای رانندگی کردن ندارند و با همان وضعیت اقدام به رانندگی کرده و جان خود و دیگران را به خطر می اندازند.

رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: رانندگان قبل از حرکت به اندازه کافی استراحت کنند و هنگام خستگی هم از رانندگی دست بکشند.

سرهنگ شیر محمدی تاکید کرد: در هفت ماهه سالجاری بیش از ۶۰ درصد از عامل تصادفات در محورهای مواصلاتی استان زنجان به علت خستگی و خواب آلودگی بوده است.

وی گفت: عدم تعادل در رانندگی باعث بیشتر تصافادت می شود و پلیس برنامه ریزی و اقدامات لازم برای برخورد جدی با این رانندگان را در دستور کاری خود قرار داده است.

رئیس پلیس راه استان زنجان بر لزوم توجه بیشتر رسانه ها به بحث توسعه و تبیین فرهنگ ترافیک در استان زنجان تاکید کرد و افزود: فرهنگ ترافیک توسط رسانه ها به خوبی انجام نگرفته است.

سرهنگ شیر محمدی یاد آورشد: رسانه ها باید در زمینه درست رانندگی کردن آموزش رانندگی را در قالب برنامه هایی به مردم اطلاع رسانی کنند.

وی گفت:در استان زنجان فرهنگ سازی خوبی در زمینه چگونه رانندگی کردن انجام نگرفته و تنها گرفتن مدرک گواهی نامه ملاک رانندگی کردن نمی باشد باید درست رانندگی کردن مد نظر قرار گیرد.


منبع:مهر
کد مطلب: 328448