توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کمرنگ‌ شدن باورهای دینی عامل افزایش جرائم در یزد است
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۴
دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به افزایش آمار ضرب و جرح عمدی در یزد گفت: کمرنگ شدن باورهای دینی و اعتقادات مذهبی نقش به سزایی در افزایش نرخ جرائم دارد.
به گزارش عرش نیوز،
جمال قضاوتی، صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از جرائم شهرستان یزد اظهار داشت: گرچه افزایش میزان ضرب و جرح شهرستان یزد با بسیاری از استان‌های دیگر از نظر شدت و نوع قابل مقایسه نیست اما این مقدار نیز زیبنده مردم آرام و متدین این شهر نیست.

وی، کمرنگ شدن باورهای دینی و اعتقادات مذهبی را در افزایش آمار ضرب و جرح موثر دانست و بیان داشت: باید در مسیر اعتلای فرهنگ دینی و مذهبی مردم تلاش کرد و با توصیه‌های دینی و مکارم اخلاقی، عفو و گذشت و ایثار را در مردم نهادینه کرد.

این مقام قضائی، آموزش و پرورش، صدا و سیما و مساجد را از اماکن و نهادهای فرهنگ‌ساز ذکر کرد و بیان داشت: باید این دستگاه‌ها و اماکن در بحث آموزش و فرهنگ‌سازی و اعتلای روحیه دینی و مذهبی مردم جدی‌تر وارد میدان شوند.

قضاوتی تصریح کرد: دستگاه قضایی با قاطعیت و اقتدار عمل می‌کند و هیچ مسامحه و مماشاتی هم با خلافکاران و بزهکاران نخواهد داشت اما برخوردهای قهری به تنهایی پاسخگو نیست و باید با برنامه‌های فرهنگی از رشد آمار جرائم و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرد.

وی ضمن تقدیر از اهتمام قوه قضائیه به پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: تشکیل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضائیه و به تبع در دادگستری استان‌ها نشان از اهمیت این حوزه در نزد مسئولان عالی قوه دارد.

قضاوتی ادامه داد: برنامه‌های حوزه پیشگیری باید از دو دهه قبل آغاز می‌شد تا امروز شاهد سیل عظیم ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضائی استان یزد نباشیم.

دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به زمان‌بر بودن برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، خاطرنشان کرد: نتیجه برنامه‌ها و امور پیشگیری که امروز با همت، تلاش و تعامل و همکاری تمام مسئولین استان در حال انجام است، در سال‌های آینده مشخص خواهد شد.

منبع: فارس
کد مطلب: 338942