توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اصفهان:
ترمینال پروازهای خارجی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۶
استاندار اصفهان با بیان اینکه ترمینال پروازهای خارجی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود، گفت:با وجود ظرفیت‌های بی‌شمار اصفهان در زمینه‌های مختلف، توسعه حمل و نقل هوایی و همچنین ایجاد ترمینال پروازهای خارجی یکی از نیازهای ضروری استان است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار محمدعلی ایلخانی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با ایشان اظهار داشت: با انعقاد توافقنامه‌ای، احداث ترمینال پروازهای خارجی، توسعه پارکینگ هواپیما و افزایش پذیرش هواپیما در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی به امضای دوطرف رسید.

وی افزود: با توجه به موقعیت، اهمیت، قابلیت‌ها و جایگاه استان به عنوان مرکز جغرافیایی و قطب صنعت گردشگری کشور از یک‌سو و نقش محوری صنعت گردشگری در توسعه استان از سوی دیگر این توافقنامه منعقد شد.

استاندار اصفهان بیان کرد: این توافقنامه در راستای اقدامات توسعه‌ای شرکت فرودگاه‌های کشور در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی، به عنوان مهم‌ترین زیرساخت حمل و نقل بین‌المللی استان است.

وی تصریح کرد: با توجه به انجام مطالعات مربوط به احداث ترمینال پروازهای خارجی و توسعه پارکینگ هواپیما از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور در سال‌های اخیر، شرکت باید تا پایان امسال نسبت به برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار این پروژه اقدام کند.

زرگرپور ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه احداث ترمینال به مساحت ۲۰ هزار مترمربع با برآورد تقریبی ۷۵۰ میلیارد ریال و توسعه پارکینگ هواپیما به مساحت ۶۰ هزار مترمربع با برآورد تقریبی ۲۱۰ میلیارد ریال از ابتدای سال ۱۳۹۴ آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان به عنوان صنعتی‌ترین استان کشور و با وجود ظرفیت‌های تولیدی عظیم، استانی وابسته به فرودگاه است.

استاندار اصفهان اظهار داشت: اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور با ۱۷۰ واحد دانشگاهی بوده و همین امر سبب شده، بخش قابل توجهی از اساتید و یا دانشجویان از حمل و نقل هوایی برای جابجایی استفاده کنند.

وی ظرفیت بالای گردشگری و پذیرش توریست را عامل دیگری برای نیاز مبرم استان به توسعه حمل و نقل هوایی دانسته و افزود: اصفهان دارای رتبه نخست گردشگری در کشور بوده و ظرف ۱۰ ماه گذشته میزان گردشگری در استان ۲.۵ برابر شده است.

زرگرپور با بیان اینکه بعد از تهران و مشهد، پرظرفیت‌ترین فرودگاه را اصفهان دارد، بیان کرد: در ۱۰ ماه اخیر، ۸۰ هیئت سیاسی در حد وزیر به بالا به اصفهان سفر کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مسئله vip یک موضوع مهم و اساسی بوده، تصریح کرد: با وجود مشتری برای استفاده از این سرویس و فشار زیاد برای استفاده از آن، باید هر چه سریع‌تر در این باره تصمیم‌گیری شود.

استاندار اصفهان بر حل مشکلات فرودگاه از جمله مناسب نبودن ترمینال خارجی تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه استان اصفهان در آینده به کریدور علم و فناوری تبدیل می‌شود، باید دارای فرودگاهی تکمیل و با تجهیزات بالا باشد.

وی خاطر‌نشان کرد: استان تراز نخستی مانند اصفهان شایسته داشتن یک ایرلاین با بیس اصفهان بوده و امیدوار هستیم که فرودگاه اصفهان در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

فرودگاه اصفهان از نظر زیرساخت‌ کم‌نظیر است

مدیرعامل فرودگاه‌های اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: گر‌چه فرودگاه اصفهان از نظر زیرساخت‌ کم‌نظیر بوده و در‌‌ جمع ۶ فرودگاه بین‌المللی کشور دارای گواهینامه استاندارد قرار دارد، ولی وجود ترمینال و پروازهای خارجی و افزایش ظرفیت پارکینگ و پذیرش هواپیما یک ضرورت است.

وی خدمت به مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور اصفهان را تکلیف و وظیفه دانسته و افزود: درباره مشکل پارکینگ هواپیما باید گنجایش جدید ایجاد شود.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 351442