توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر عامل ستاد دیه کرمانشاه:
۳۲۰ زندانی جرائم غیرعمد کرمانشاه در انتظار کمک‌ خیران هستند
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۷
مدیرعامل ستاد دیه کرمانشاه با اشاره به آزادسازی ۲۰۳ زندانی جرائم غیرعمد کرمانشاهی در سال گذشته توسط این ستاد گفت: امسال ۳۲۰ زندانی جرائم غیرعمد استان کرمانشاه با دارا بودن شرایط آزادی با کمک خیران کرمانشاهی از زندان آزاد می‌شوند.
 
عرش نیوز به نقل از تسنیم،بابک ترابی اظهار کرد: همچون سال‌های گذشته در ماه مبارک رمضان، جشنی با عنوان گلریزان به منظور جمع‌آوری کمک‌های خیران برای آزاد‌سازی زندانیان جرائم غیر‌عمدی برگزار می‌شود و این جشن امسال در روز یکم مرداد ماه با حضور خیران استان کرمانشاه و در محل سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شود.

 
وی با اشاره به اینکه هیئت مدیره ستاد دیه از خیران و افراد معتمد تشکیل شده است که به صورت افتخاری فعالیت می‌کنند افزود: در مجموع در سال گذشته 203 زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه با جمع‌آوری مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ریال آزاد شده‌اند که از این تعداد 22 نفر در جشن گلریزان ماه مبارک آزاد شدند.

 
ترابی بیان کرد: امسال نیز حدود 320 زندانی حائز شرایط شناسایی شده است که در صورت فراهم شدن شرایط  لازم، آزادسازی آنها انجام می‌شود که در مجموع به طور تقریبی 30میلیارد ریال اعتبار از منابع در اختیار ستاد و کمک‌های خیرین برای این تعداد نیاز بوده و پیش بینی می‌شود که در ماه مبارک نیز 25 تا 30 نفر زندانی آزاد شوند.

 
مدیر عامل ستاد دیه استان کرمانشاه تفاوت برنامه گلریزان امسال نسبت به سال‌های گذشته را ورود ادارات و نهادهای مختلف در این جشن بیان کرد و افزود: وظیفه ستاد دیه، کمک به زندانیان جرائم غیرعمدی است که شامل شانزده جرم بوده که جرائمی همچون تصادف، مهریه، نفقه و فک پلمپ اصلی‌ترین جرائم غیرعمد هستند.

 
ترابی افزود: تاکنون سه جلسه هماهنگی در این مورد انجام شده تا از طریق پیگیری‌های معاونت برنامه‌ریزی استانداری کرمانشاه و همکاری دستگاه‌هایی نظیر صنعت و معدن، اتاق بازرگانی، مجمع امور صنفی، سازمان همیاری شهرداری، شهردای، شورای شهر، سازمان نظام مهندسی و نظام پزشکی، راه و شهرسازی و آموزش و پرورش  این امر انجام شود.

 
وی گفت: در صورتی که جرائم شخص غیرعمد بوده و پرونده قضایی وی شرایط کمک از طریق ستاد دیه را داشته باشد در نهایت امور تحقیقاتی و مددکاری انجام می‌شود و پس از طرح و تصویب در هیئت مدیره، تسهیلات قرض‌الحسنه به صورت بلندمدت در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

 
مدیر عامل ستاد دیه استان کرمانشاه افزود: در صورت عدم همکاری مردم، آزادسازی زندانیان به نتیجه دلخواه نمی‌رسد و با توجه به افزایش تورم و نرخ‌های اعلامی جدید دیه، مشارکت مردم به صورت مالی و نیز در قالب رضایت شاکیان، الزامی است تا با اعمال تخفیف در پرونده به ستاد دیه کمک و پرونده‌ها بسته شود.
کد مطلب: 287543