توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آتش‌سوزی به ۶۷ هکتار از اراضی جنگلی جنوب گیلان خسارت وارد کرد
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۳
فرماندار رودبار گفت:آتش‌سوزی به ۶۷ هکتار اراضی جنگلی جنوب گیلان خسارت وارد کرد.
به گزارش عرش نیوز: سیدمحمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رودبار، اظهار داشت: بارش برف از صبح امروز به صورت پراکنده در ارتفاعات جنوب گیلان آغاز شده است و تا روز یکشنبه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های خدماتی و امدادی رودبار در آماده باش کامل هستند، افزود: دستگاه‌های دولتی رودبار تا روز یکشنبه در آماده باش کامل هستند.

فرماندار رودبار با بیان اینکه در ارتفاعات این شهرستان تا ۱۰ سانتی‌متر بارش برف گزارش شده است، گفت: رودبار دروازه جنوبی ورودی گیلان است و تردد در آزادراه رشت به قزوین همانند روزهای عادی جاری است.

احمدی با اشاره به اینکه بیماران دیالیزی و زنان باردار که زمان زایمان آنان نزدیک است در صورت بارش برف در جلگه به مراکز درمانی رودبار منتقل می‌شوند، تصریح کرد: تا این لحظه گزارشی از خسارت‌های ناشی از بارش برف ثبت نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ماشین‌آلات سنگین راهداری در جنوب گیلان در آماده باش کامل هستند و تمامی راه‌های فرعی و اصلی رودبار باز بوده و تردد در آن برقرار است و گزارشی در مورد قطع برق و آب نداشته‌ایم.

فرماندار رودبار با اشاره به آتش‌سوزی سطحی جنگل‌های جنوب گیلان گفت: با وزش باد گرم، ۶۷ هکتار از اراضی جنگلی طعمه حریق شد که شامل که ۲۰ هکتار مربوط به حبیب آباد بخش مرکزی و ۳۵ هکتار از اراضی جنگلی سیدان رحمت آباد، ۲ هکتار از اراضی جنگلی روستای حلمیه جان رحمت آباد و ۱۰ هکتار از جنگل‌های شهربیجار دهستان بلوکات اشت.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 353143