توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرمسئول روزنامه کیهان در کاشان:
روز ۹ دی آخرین میخ را به تابوت فتنه زد
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸
مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: روز ۹ دی آخرین میخ را به تابوت فتنه زد و مانع از آن شد که فتنه‌گری در کشور بیش از گذشته تداوم داشته باشد.
به گزارش عرش نیوز؛حسین شریعتمداری شامگاه سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت حماسه روز مردم ایران در 9 دی در مسجد صاحب‌الزمان (عج) کاشان با اشاره به اهمیت گرامیداشت این روز تاریخی و مهم در کشور اظهار داشت: روز 9 دی روزی بود که مردم باید از آن عبرت بگیرند زیرا با گرامیداشت این روز، نشان می‌دهیم که آخرین میخ بر تابوت فتنه زده شد و روز 9 دی ایستگاه آخر فتنه‌گران بود.

وی افزود: یادآوری وقایع فتنه سال 88 به این معنی نیست که سران فتنه زنده و تأثیرگذار هستند، بلکه این مسئله نشان می‌دهد که آنها دیگر تأثیری در جامعه نداشته و باید از آنها عبرت گرفت.

مدیرمسئول روزنامه کیهان انتخابات را بهانه‌ای برای رخ دادن فتنه در کشور عنوان کرد و افزود: فتنه‌گران دیدند که نمی‌توانند با استفاده از راه قانونی، به اهداف خود دست پیدا کنند زیرا راهکاری برای اثبات ادعای خود درباره تقلب نداشتند بنابراین از راه‌های غیر قانونی ورود کردند.

وی فتنه 88 را یک فتنه اسرائیلی و آمریکایی خواند و خاطرنشان کرد: اسناد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد سران فتنه در این جریان از آمریکا، انگلیس و اسرائل خط می‌گرفتند و مانند پادوهای آنها حرکت می‌کردند و متأسفانه برخی به دنبال سرپوش گذاشتن بر این مسئله هستند، در حالی که واقعیت ماجرا قابل تحریف نیست.

شریعت مداری با بیان اینکه برخی نظریه‌پردازان آمریکایی و انگلیسی پیش از رخ دادن این فتنه در ایران رفت و آمد داشتند، گفت: آنها برای مدیریت فتنه در کشور نشست‌های آموزشی برگزار می‌کردند و تلاش می‌کردند که این فتنه را مدیریت کرده و به راه بیاندازند.

وی با بیان اینکه در فتنه 88 تمام احزاب و گروه‌های مخالف نظام نقش داشتند و به دنبال فتنه‌گری بودند، گفت: آمریکا، اسرائیل، انگلیس و گروه‌های مختلف سرمایه‌داران کلان، سلطنت‌طلبان، بهائی‌ها و ریگی در این فتنه نقش داستند و باید گفت این فتنه از نظر عمق، سنگین‌تر از جنگ احزاب در صدر اسلام بود.

مدیرمسئول روزنامه کیهان روز 9 دی را مانند ضربه امام علی(ع) در جنگ احزاب و به مثابه آن عنوان کرد و افزود: زمانی که فتنه‌گران در مسئله عاشورا هویت خود را نشان دادند، مردم به میدان آمده و با ضربه اساسی خود بر فتنه و فتنه‌ران، انقلاب اسلامی را تثبیت کردند که این مسئله نشانه هوشیاری آنها بود.

وی بیان کرد: اگر مردم در آن روز با هوشیاری عمل نمی‌کردند، امروز ایران شرایط سوریه و حضور نظامیان را تحمل می‌کرد و باید گفت که روز 9 دی، ایران را در مقابله با میکروب‌هایی که وجود داشت، واکسینه کرد و انقلاب اسلامی را حفظ کرد.

شریعمت‌مداری با اشاره به نقش فتنه در تصویب قطعنامه‌های اقتصادی علیه ایران گفت: متأسفانه فتنه 88 سبب این شد که قطعنامه‌هایی درباره تحریم اقتصادی ایران توسط سازمان ملل به تصویب برسد و قطعنامه‌هایی که تا پیش از آن در زمینه خلع سلاح تصویب می‌شد، به قطعنامه‌های اقتصادی تبدیل شد.

وی نقش خواس را در جامعه مهم خواند و خاطرنشان کرد: امام خمینی‌(ره) بارها عنوان کرده‌اند که خواس در مقایسه با دیگر مردم، نقش مهمی در جامعه دارند اما اگرچه در صدر اسلام با لغزش آنها، مردم منحرف می‌شدند اما امروز نگاه مردم به رهبر معظم انقلاب بوده و حتی اگر خواص لغزش داشته باشند، خود آنها مردود شده و منحرف می‌شوند و مردم دچار انحراف نمی‌شوند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349148