توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار قشم: زیبایی جزیره قشم با کمبود آب آشامیدنی رنگ باخته است
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۴
فرماندار قشم با اشاره به مشکل کم آبی گفت: جزیره قشم از بیرون زیبا و رنگارنگ بنظر می رسد ولی از درون به لحاظ کمبود آب این زیبایی رنگ باخته و مردم آن بخصوص روستاییان با مشکلات زیادی از بابت کم آبی روبرو هستند.
به گزارش عرش نیوز؛' عزت کمال زاده ' سه شنبه شب در پانزدهمین همایش سراسری رشد آب و فاضلاب روستایی کشور در سالن آیینه مدیریت ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم افزود: به رغم تلاش های مسوولان ذی ربط از جمله شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان این مشکل دیرینه جزیره همچنان حل نشده باقی مانده است.

وی برگزاری همایش آب و فاضلاب روستایی و حضور مسوولان کشوری و استانی مرتبط با این موضوع را در قشم فرصتی گرانبها دانست و گفت: امیدوارم این مسوولان با حضور در روستاهای جزیره با عمق این مشکل از نزدیک آشنا و برای حل آن اقدام عاجل کنند.

به گفته وی مردم این جزیره از کارگزاران دولت تدبیر و امید انتظار بیشتری دارند و گرچه امید خود را به این دولت از دست نداده و نمی دهند اما به حق توقع دارند که این کارگزاران تدبیر لازم را به خرج بدهند و آرزوی دیرینه آنها را مبنی بر آبرسانی که در زمره حقوق ابتدایی آنهاست، برآورده سازند.

وی در این خصوص از مقامات کشوری و استانی آب و فاضلاب روستایی حاضر در این همایش خواست قراردادهای مرتبط با آبرسانی به روستاهای جزیره قشم را هرچه زودتر امضاء و آنها را برای اجرا ابلاغ کنند تا بیشتر از این مردم ساکن این روستاها از کمبود آب آشامیدنی رنج نکشند.

پانزدهمین همایش سراسری رشد آب و فاضلاب روستایی کشور با محوریت مباحثی مانند تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی، اجرای روش های جدید و بازتعریف شاخص های بهره مندی با حضور مدیران و کارشناسان شرکت های آب و فاضلاب روستایی استان های سراسر کشور به مدت دو روز در قشم جریان دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 329140