توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
صالحی: سلامت محصولات دوره‌گردها مورد تایید وزارت بهداشت نیست
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۸
کارشناس مسئول بهداشت محیط استان البرز گفت: به شهروندان تاکید می شود تحت هیچ شرایطی از دوره گردها خرید نکنند زیرا سلامت محصولات آنها مورد تایید بهداشت نیست.
به گزارش عرش نیوز؛
مدت هاست که علاوه بر فروشندگان دوره گرد که البته حضور آنها به خصوص در فصل سرما به واسطه فروش باقالا و لبو در خیابان های پررنگ تر می شود، شاهد حضور وانت بارهایی هستیم که محصولات خود را با قیمت بسیار ارزان و گاهی در بسته بندی هایی به تعداد مشخص به فروش می رسانند و این اختلاف فاحش قیمت مردم را برای خرید این محصولات ترغیب می کنند حالا آنکه این محصولات قابل اطمینان بوده یا خیر جای سوال دارد.

قیمت این محصولات گاهی به اندازه ای کاهش می باید که هزینه یک بسته چندتایی از آن محصول شاید هزینه یک عدد از آن در فروشگاه ها باشد و این امر نیز تشویقی دیگر برای خرید مردم خواهد بود.

همیشه مسولان بهداشتی بر توجه به تاریخ تولید و انقضاء محصولات قبل از خرید تاکید ویژه داشته اند اما گاهی دیده شده تاریخ انقضاء این محصولات پاک شده و تاریخی جدید بر روی آنها درج شده است.

اما سوال اصلی اینجاست که این محصولات که وانت بارها آنها را به صورت انبود در پشت ماشین خود بار کرده اند و به فروش می رسانند در کجا تولید می شوند و آیا تاییدیه بهداشتی از ناظران و شبکه بهداشت دارند؟

یزدان جعفر صالحی کارشناس مسئول بهداشت محیط استان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نظارت بر فعالیت این فروشندگان در سطح شهر گفت: بارها در کلاس های آموزشی و در اطلاع رسانی به مردم تاکید شده است تحت هیچ شرایطی از فورشندگان دوره گرد خرید نکنند زیرا سلامت آنها مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

وی ادامه داد: گاهی در بسته بندی این محصولات از برندهای معروفی استفاده شده است اما امکان تقلبی بودن آنها وجود دارد و چون این فروشندگان به قالب دوره گرد فعالیت دارند تحت نظارت وزارت بهداشت نیستند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط استان البرز تاکید کرد: به مردم توصیه می شود به قیمت های ارزان این گونه مواد غذایی توجه نکنند زیرا ممکن است با قیمتی ارزان کالایی خریداری شود و با مسمومیت و یا بیماری چندین برابر برای سلامتی هزینه شود.

جعفر صالحی با بیان اینکه عرضه مواد غذایی به صورت دوره گردی ممنوع است و بهداشت اصل موصوع را نمی پذیرد، اظهار داشت: با جدیت پیگیر ساماندهی فروشندگان دوره گرد در کارگروه سلامت و امنیت غذایی هستیم و در دو جلسه گذشته بر طبق مصوبه شهراری موظف به ساماندهی این فروشندگان شد.

وی افزود: شبکه بهداشت محیط با همکاری شهرداری برنامه ای برای این امر تدوین کرده است و امید می رود این امر به زودی اجرایی شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط استان البرز در پایان در خصوص فروشندگان در قطار شهری نیز گفت: نظارت بر فعالیت این فروشندگان نیز در دستور کار قرار گرفته و با تعامل با شهرداری نیز برنامه ای برای این امر نیز خواهیم داشت.

منبع: مهر
کد مطلب: 340543