توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح‎های صنعتی تنها در صورت اصالت به ثبت اختراعات می‌رسند
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۴
رئیس اداره ثبت اختراعات کشور با بیان اینکه طرح‎های صنعتی تنها در صورت اصالت به ثبت اختراعات می‌رسند، گفت: امسال بیش از ۲ هزار ثبت اختراع در کشور صورت گرفته است.
به گزارش عرش نیوز، مهرداد الیاسی عصر امروز در سمینار حقوق مالکیت فکری و ثبت اختراعات با اشاره به حقوق ویژه مخترعان اظهار داشت: این حقوق شامل کپی رایت آثار نوشتاری و سمعی بصری است و افرادی که اثر ادبی، رمان، شعر و آثار دیگر را خلق می‌کنند، باید به طور قانونی صاحب آن باشند.

وی افزود: هر شخصی که اثر فکری خلق می‌کند، مالک آن بوده و قانون کشور به این ۲ شکل از آن حمایت می‌کند و همه موظف هستند که به حقوق این اثر احترام بگذارند زیرا وقتی که یک دارایی صاحب اثر می‌شود، ارزش آن چندین برابر می شود.

رئیس اداره ثبت اختراعات کشور با بیان اینکه برند سبب اطمینان جامعه می‌شود، تصریح کرد: علامت تجاری نشانی بوده که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده یک شخص یا بنگاه را از کالاها و خدمات سایر بنگاه‌ها یا اشخاص متمایز کند. علامت تجاری، نشان قابل رویتی بوده که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز کند.

الیاسی با بیان اینکه اختراع یک راه فنی برای یک مشکل فنی است، گفت: امسال بیش از ۲ هزار ثبت اختراع در کشور صورت گرفته که از این میان، تعداد مالکیت صنعتی بیشتر از کپی رایت بوده و نانو، مکانیک و برق، بیشترین میزان ثبت اختراعات را دارند.

رئیس اداره ثبت اختراعات کشور خاطرنشان کرد: به مخترعاتی که که مشکل ثبت اثر خود را دارند، ثبت الکترونیکی و مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را توصیه می‌کنم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341371