توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون اوقاف مازندران: همایش بزرگ "لبیک یا رسول‌الله" در مازندران برگزار می‌شود‌
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۸
به گزارش عرش نیوز،
حجت‌الاسلام مسعود قربانی امروز در جلسه ستاد برگزاری هفته وقف و همایش بزرگ استانی لبیک یا رسول‌الله در شهرستان آمل وظیفه ذاتی اوقاف را عمل به نیات درست واقف بیان و اظهار داشت: در این زمینه تخطی یا اشتباهی از نیات واقف داده نمی‌شود.

وی با تاکید براینکه امروز باید امامزادگان مازندران به قطب فرهنگی تبدیل شود، افزود: با توجه به تاکیدات علامه آیت‌الله جوادی آملی اجرای این طرح در برخی از امامزادگان استان دستور کار قرار گرفته است.

قربانی بیان داشت: اجرای طرح آرامش بهاری از بهار سال گذشته در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه به منظور ترویج قطب فرهنگی آغاز شد که امسال این طرح ادامه داشته و مورد استقبال بسیاری از مسافران شده است.

وی، اجرای سوگواره یاس نبوی در ایام فاطمیه، برپایی خیمه‌های معرفت و اجرای نشاط معنوی در ایام تابستان در امامزادگان استان و بصیرت عاشورایی از دیگر برنامه‌های فرهنگی اوقاف بیان کرد.

قربانی گفت: توجه به وقف نیازهای بسیاری از امور شهرستان‌ها رفع می‌شود به مانند نخستین دستگاه ام‌آرآی استان مازندران در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری و یا دستگاه دیالیزم بیمارستان امام رضا(ع) آمل از محل موقوفه فراهم شد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی بصیرت عاشورایی همزمان با فرارسیدن ماه محرم و صفر از برگزاری ۴ برنامه در این استان خبرداد و گفت: برای نخستین بار لبیک یا حسین(ع) در شهر بابل ورهروان زینبی در امامزاده عباس ساری اجرایی شد.

معاون اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران با اعلام اینکه برگزاری همایش بزرگ استانی لبیک یا رسول‌الله از دیگر برنامه مهم در طرح بصیرت عاشورایی است، افزود: این همایش در روز بیست‌وهشتم صفر همزمان با رحلت پیامبر اکرم(ص) ساعت ۱۰ صبح در امام‌زاده ابراهیم(ع) آمل با حضور ۵ هزار مازندرانی برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341579